Başkan Şaban, Ardino’daki Yunak stadyumunu yenileme projesine start verdiSalı, 05 Ekim 2021

Başkan Şaban, Ardino’daki Yunak stadyumunu yenileme projesine start verdi

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, “Ardino Kasabasındaki Stadyumun Yeniden inşası, Donatılması ve Tefrişi" projesinin faaliyetlerinin yürütülmesi için kurulan şantiyenin açılışını yaptı.

Proje faaliyetleri arasında futbol sahasının çimlerinin yenilenmesinin yanı sıra bir atletizm pist zemin kaplaması yapılması yer alıyor. Bundan başka ahşap-polimer kompozit malzemelerden yapılmış banklar konulacak. Tribünlerin bir kısmının üzerine metal sandviç panellerle kaplı metal profilden bir kanopi yerleştirilecek. Mevcut tribünleri sahadan ayıran metal bariyer korkuluklar yeniden şekillendirilecek. Stadyuma ana giriş bölümü, bir giriş kemeri ve yeni portal kapılar aracılığıyla oluşturulacak. Futbol sahasına sulama sistemi de yapılacak.

Proje, Avrupa Kırsal Kalkınma Fonu aracılığıyla Avrupa Birliği (AB) tarafından eş finansman sağlanan 2014 - 2020 Kırsal Kalkınma Programı 19 Nolu Toplumların Önderliğinde Yerel Gelişim Tedbiri 7.2 Yenilenebilir Enerji ve Enerji Tasarrufu Yatırımları Dahil Her Türlü Küçük Ölçekli Altyapının Oluşturulması, İyileştirilmesi Veya Genişletilmesine Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında Ardino-Cebel (Şeyhcuma) Yerel Gelişim Grubu Derneği'nin Toplumların Önderliğinde Yerel Gelişim Stratejisi çerçevesinde finanse edilmektedir.

Projenin uygulanması, Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın 2019 sonbaharında birinci görev dönemi için verdiği taahhütlerin bir parçasıdır. Müh. Şaban, stadyumun yenilenmesinin spor altyapısının gelişmesine katkıda bulunacağını ve bunun da yaşam koşullarının iyileşmesini sağlayacağını vurguladı.

Şantiye açılış töreninde Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov, Belediye Genel Sekreteri Müh. Kemal Aliev, Yunak Futbol Kulübü Başkanı Metin Mustafov, proje yüklenici şirket ve yapı denetim şirketinin temsilcileri de hazır bulundular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER