Başkan Şaban, Bursa Nilüfer Belediyesi ve Eğridereliler Derneği heyetlerini ağırladıPazartesi, 15 Ağustos 2022

Başkan Şaban, Bursa Nilüfer Belediyesi ve Eğridereliler Derneği heyetlerini ağırladı

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Ardino'nun kardeş şehri olan Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem başkanlığındaki Nilüfer Belediyesi heyetini ve Bursa Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Yurtsever başta olmak üzere dernek temsilcilerini makamında ağırladı. Heyette Nilüfer Belediye Başkan yardımcıları Zafer Yıldız ve Adem Vural, Bulgaristan'ın eski Bursa Fahri Konsolosu ve eski TBMM Milletvekili Hayati Korkmaz, Nilüfer NİLBEL Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Naci Kale ve iş insanı Nait Akpınar da yer aldı.  Bursa’dan gelen konuklar, 1.Ardino Günleri Şenliği programına konuk olmak üzere Ardino’yu ziyaret etti. 

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, Bursa'dan gelen konuklara Belediye yönetiminin ilçe merkezinin geleceğine yönelik planlarını anlattı. Müh. Şaban, “Sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. İlişkilerimiz birlik, beraberlik ve kaynaşma üzerine kuruludur” diye ifade etti.

Sıcak karşılama için teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdem, “İki belediyemiz arasındaki dostluk 25 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Umarım verimli ilişkilerimizi pekiştiririz ve kamu yararına olan ortak projelerde birlikte çalışırız” dedi.

Müh. Şaban, Nilüfer Belediye Başkanına Ardino'dan hatıra olarak ressam Angel Bankov'un bir tablosunu hediye etti.

Toplantıya Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Belediye Başkan yardımcıları Necmi Mümünhocov ve Nasko Kiçukov ve Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Ardino İlçe Başkanı Şahin Bayramov da katıldı.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER