Başkonsolos Alper Aktaş'ın yeni yıl mesajıPazartesi, 29 Aralık 2014

Başkonsolos Alper Aktaş'ın yeni yıl mesajıDeğerli vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın, dost ve kardeş Bulgaristan halkının yeni yılını şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en samimi dileklerimle kutluyorum.

2015'in Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ilişkilerin her alanda daha da gelişeceği bir yıl olacağına, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da kuvvetleneceğine yürekten inanıyoruz.

Sofya Büyükelçimiz Sayın Süleyman Gökçe'nin yeni yıl tebrik mesajında belirttiği üzere; "Komşumuz Bulgaristan, hem dostumuz, hem müttefik ve ortağımızdır. Yakın ilişkilerimizin, karşılıklı yarara dayalı işbirliğine dönüşmesi her iki ülkenin de ortak menfaatine hizmet etmektedir."

Başkonsolosluğumuz geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere, 2015'te de değerli vatandaşlarımıza etkin ve hızlı konsolosluk hizmeti sunmayı sürdürecek ve hizmet kalitesini arttırmak için çalışmalarına devam edecektir. Bu çerçevede, bilahare duyurulacak tarihlerde Plevne başta olmak üzere görev bölgemizdeki pek çok ilde gezici konsolosluk hizmeti sunulacaktır.

Bu vesileyle, şahsım ve Başkonsolosluğumuz personeli adına vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın, dost ve kardeş Bulgaristan halkının yeni yılını bir kez daha tebrik ediyor; yeni yılda sizlere sağlık, mutluluk, huzur ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla,

Alper Aktaş
Başkonsolos


DİĞER HABERLER


23 Şubat 2024