Başmüftü, Türkiye İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ü makamında kabul ettiÇarşamba, 27 Mayıs 2015

Başmüftü, Türkiye İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ü makamında kabul etti Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk'ü ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Türkiye İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk Başmüftülüğü ziyareti sırasında, "Türkiye ve Bulgaristan iki egemen ülkedir, fakat Türkiye'ye göç eden soydaşlarımız iki halk arasındaki bağlantının en büyük göstergesidir. Bu soydaşlarımız iki ülke arasında doğal köprüdür ve olmaya da devam edecektir" dedi.

Bakanın ifadesine göre Türkiye'deki vatandaşlarımız Bulgaristan Müslümanlarının yaşam kalitesiyle çok ilgileniyor ve onların ülkenin ve Avrupa Birliği'nin demokratik değerlerinden faydalanacaklarına inanıyor.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, "Son yıllarda aşırı sağ siyasi güçler Müslümanların dini inancı ve kutsal yerleri üzerinde oyun oynamaya cesaret etseler de vatandaşlarımızın rahatsızlık verilmeden özgürce dini inancını yaşamaları hakkını korumamız bizim için son derece önemli" dedi. Başmüftünün ifadesine göre iki ülkenin vatandaşların arasındaki manevi bağ çeşitli alanlarda daha etkili işbirliği yapılması için önemli bir araçtır. Başmüftü, manevi alanla ilgili olarak Başmüftülüğün ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı'nın geleceğe yönelik kaliteli bir vizyonla çok iyi bir ortak işbirliği içerisinde olduklarını belirtti.

Protokol görüşmesi karşılıklı hediyeleşmeden sonra sona erdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER