Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Haskovo’da gençlere vaaz ettiPazartesi, 28 Şubat 2022

Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Haskovo’da gençlere vaaz etti

Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Haskovo (Hasköy) Bölge Müftülüğünü ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

Beyhan Mehmet, dün gece (27.02.2022) idrak ettiğimiz Miraç Gecesi hakkında bir vaaz verdi. Mübarek Miraç Gecesi, Receb ayının sonunda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed SAV’in günde beş vakit namazı hediye olarak getirdiği arşa yükseldiği geçedir.

Vaaz, Haskovo Bölge Müftülüğü ve imam hatip Mümün Ramadan'ın 5 aydır üzerinde çalıştığı gençlere yönelik çeşitli konuların yer aldığı vaaz ve irşat programının bir parçasıydı.

Şehirdeki eski camide her perşembe akşam namazından sonra sohbet yapılır ve sohbete katılanlar güncel bir İslami konuyu tartışırlar. Tartışmalar ve vaazlar, 20'den fazla gencin kesintisiz katılımıyla büyük bir başarıyla gerçekleştirilmektedir.  

Geçen perşembe akşamı verilen vaazın başında Haskovo Bölge Müftüsü Erhan Receb bir selamlama konuşması yaptı ve katılımıyla programı şereflendiren Başmüftü Yardımcısına teşekkür etti.

Beyhan Mehmet ise Bölge Müftülüğünün gençlerle çalışma ve onların Müslüman toplumu ile bütünleşmelerine yönelik çabalarına övgüde bulundu.

Yatsı namazının ardından sohbetlere devam edildi. Bu vaazların konusu anne babaya saygı, eğitim ve helal gıda tüketimi gibi temel aile ve insani değerlerle ilgiliydiler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER