Başmüftülük temsilcileri, Bursa, Gebze ve Çorlu'dan hacılarla bir araya geldiPerşembe, 30 Haziran 2022

Başmüftülük temsilcileri, Bursa, Gebze ve Çorlu'dan hacılarla bir araya geldi

Bulgaristan Başmüftülüğü temsilcileri, kurumun geçmiş yıllarda haclarını gerçekleştirmelerine yardımcı olduğu hacıları ziyaret ettiler ve kutsal toprakları ziyaret etmek isteyen hacı adaylarıyla bir araya geldiler.

Başmüftü yardımcıları Ahmet Hasanov ve Beyhan Mehmet, Hac Daire Başkanı Cemal İsa ve Başmüftülüğün Hac Organizasyonu ekibinden İstanbul temsilcisi Yusuf Nizamoğlu, Bursa, Gebze ve Çorlu'dan hacı adaylarına Suudi Arabistan Hac Bakanlığının hac ibadetine ilişkin kararlarını aktardılar.

Şartlara göre, Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya'dan hac seyahati yapacak yolcuların kalacakları otellere rezervasyonlarını yaptırmaları gerekmektedir. Aynı zamanda hac ziyareti tek başına organize edilemez. Bu da bu yıl hac organizasyonu yapılmasını imkansız kılıyor.

Başmüftülük temsilcileri, haç organizasyonu yapılmasının 2023'te mümkün olacağına dair umutlarını dile getirdiler. Onlar, bu yıl Başmüftülüğün Kurban Bayramı'ndan sonra umre ve Mescid-i Aksa ziyareti organize etmeyi planladığını vurguladılar.

Toplantıya katılanlar ayrıca Başmüftülüğün faaliyetlerine ilişkin takvim hakkında bilgi sahibi oldular.  Bunlar arasında yaz Kur'an kursları, yaz okulları, "Kurbanımızı paylaşalım!" kampanyası, kurumun desteklediği yetimlerle buluşmalar ve Şumnu Nüvvab İlahiyat Lisesinin kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları yer alıyor.

Hacılar, yapılan toplantılardan duydukları memnuniyeti dile getirerek onların daha sık yapılmasını önerdiler.


DİĞER HABERLER