Başmüfülük ile Türkiye Maarif Vakfı eğitim alanında iş birliği yapacakCuma, 02 Aralık 2022

Başmüfülük ile Türkiye Maarif Vakfı eğitim alanında iş birliği yapacak

Bulgaristan Başmüftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Sofya'daki Başmüftülük binasında Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ile bir araya geldi.

2016 yılında Türkiye’de kurulan vakfın amacı, belirli bir alanda projelerin hazırlanması ve yönetimi yoluyla dünya çapında eğitimi desteklemektir.

Dr. Mustafa Hacı ile Prof. Dr. Birol Akgün ilk defa bir araya geldiler. Başmüftü, Maarif Vakfı Başkanına yıllık ve yaz Kur'an kursları, Şumnu, Momçilgrad (Mestanlı) ve Rusçuk şehirlerindeki imam-hatip liselerinin eğitim programları, Sofya’daki Yüksek İslam Enstitüsü’nde müftülüklerin bünyesinde çalışacak personel yetiştirilmesi ve Başmüftülüğün üniversite öğrencilerine yönelik burs programı ile ilgili Başmüftülüğün faaliyetleri ve girişimleri hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Birol Akgün ise Dr. Mustafa Hacı’yı kurumun genç nesle dini eğitim ve terbiye vermeye yönelik çabalarından dolayı tebrik etti.

Şimdiye kadar iyi örneklerinden izinden giderek Başmüftülük ve Maarif Vakfı eğitim alanında ortak projeler hayata geçirme konusundaki istekliliğini dile getirdi.


DİĞER HABERLER