BÇK Kırcaali İl Şubesi'nden yardıma muhtaç çocuklara gıda dağıttıSalı, 27 Aralık 2016

BÇK Kırcaali İl Şubesi'nden yardıma muhtaç çocuklara gıda dağıttı Bulgaristan Kızılhaç Örgütü (BÇK) Kırcaali ilinde ihtiyaç sahiplerine yönelik çok sayıda hayırseverlik girişimlerinde bulundu. 254. Gönüllüler Ekibi, BÇK Gençlik Kolları'na bağlı kulüplerin ve İnteract örgütü ile ortaklaşa olarak Hıristiyanların kutladığı Noel Yortusu arifesinde Kırcaali, Kirkovo (Kızılağaç), Cebel (Şeyhcuma) ve Çernooçene (Yeni Pazar) ilçelerinde ikamet eden sosyal yönden zayıf olan 147 aileye, kırılgan kesimlerden çocuklara ve tek başına yaşayan yaşlı kişilere yardım yaptı.

Kırcaali Hristo Botev Yabancı Dil Lisesi'nde 12.sınıfta okuyan öğrenciler Viktoriya Angelova ve Nazmiye Mustafa, 254. Gönüllüler Ekibi 'ne gıda yardımı yapılan kişilerin sayısını artırması için yardımcı oldu. Yardıma muhtaç kişilere, toplam maliyeti 5 493 leva olan gıda paketleri dağıtıldı.

BÇK Krumovgrad (Koşukavak) İlçe Şubesi tarafından düzenlenen hayır kermesinde toplanılan yardımlarla BÇK Kırcaali İl Şubesi Merhamet Fonu aracılığıyla Sosyal Yardımlar İlçe Müdürlüğü Çocuk Koruma Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan kırılgan kesimlerden 47 çocuğa destek verilecek.


DİĞER HABERLER