BEHİÇ GÜNALAN'IN KIRCAALİ'DE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDIPazartesi, 21 Aralık 2009

BEHİÇ GÜNALAN'IN KIRCAALİ'DE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDIKırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Namık Kemal Döleneken, "Krıg" Sanat Galerisinde "Büyük Göçün 20. Yılı " başlıklı fotoğraf sergisini açtılar. Serginin müellifi Türkiye'nin ünlü fotoğrafçı ve gazetecisi Behiç Günalan da açılışta bulundu.
Müh. Azis: "Sergi seyircileri çok etkiledi. Fotoğrafların siyah beyez ve siyah çerçevede olmaları gelişi güzel değildir. Sanat değerleriyle birlikte, bu fotoğraflarla 20 yıl önce totaliter rejiminin olaylarına karşı insanî yaklaşım da yansıtmakta. Her millet ve her topluluk geleceğe adım atabilmesi için tarihini bilmelidir."dedi.
Açılışta ildeki diğer belediye başkanları, belediye meclislerinin başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı. Sergide 20 yıl önce Kapıkule'de çekilen 31 siyah beyaz fotoğraf yer almakta. Edirne, İstanbul ve Kırklareli'nden sonra Kırcaali, Behiç Günalan'ın "Büyük Göç" fotoğraflarının sergilendiği dördüncü şehirdir.
Serginin organizatörleri Kırcaali Belediyesi, Trakya Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, "Ömer Lütfi" Kültür Derneği, "Krıg" Sanat Harekatı ve Edirne Belediyesi'dir.
Sergi 24 Aralık'a kadar Kırcaali'de kalacak.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER