Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, Kırcaali’nin çocukları için balon turu sağlıyorPazartesi, 15 Mayıs 2023

Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis,  Kırcaali’nin çocukları için balon turu sağlıyor

Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis tarafından çocuklar için şehir üzerinde balon turu düzenleniyor. Onun inisiyatifiyle Kırcaalililer şehrin ve Perperikon Kalesi, Taş Düğün ve Taş Mantarlar gibi turistik yerlerin üzerinde uçma fırsatına sahip olacaklar. Kapadokya’ya yaşanan deneyimin benzerini sağlamak için bir veya iki gondola balonu planlanmaktadır. Balonlar, daha önce kalkış ve iniş yerlerini denetleyen bir Varna şirketi tarafından sağlanacak. İyi havalarda balonların Belediye Otoparkı ile “Pentagon” konut binası arasındaki çimenlikten havalanması bekleniyor. Arena Arda Stadı ve havaalanı da iniş sahası olarak belirlendi. Ulaşım için bir minibüs sağlanmaktadır.

Atraksiyon, 1 Haziran Dünya Çocuk Bayramı için planlanıyor. Hava güzel olursa ve ilgi olursa balon turları 2 ve 3 Haziran tarihlerinde de devam edecek. İldeki diğer ilçelerde de balon turları düzenlenebilir. Uçuşların saat 10.00'da başlaması planlanıyor.

Kırcaali'nin çocukları için tutma halatlarıyla sabitlenmiş gondola balonlarla sadece şehrin üzerinde uçuş öngörülüyor. Gondola balonu 4 kişiliktir.

Belediye tarafından organizasyondan sorumlu bir memur belirlendi.

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER