Belediye Başkanı Erol Mümün "Felaketi Gözlerimle Gördüm" yarışmasının kazananlarını ödüllendirdiPazartesi, 01 Nisan 2024

Belediye Başkanı Erol Mümün

Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, "Gözlerimle Felaketi Gördüm" öğrenci yarışmasının belediye turunun kazananlarına ödüllerini takdim etti.

Erol Mümün, ödül töreninde katılımcılara, "Bugün hepiniz kazandınız, çünkü her biriniz çok çalıştınız, bu harika eserleri yaratmak için ilhamının bir parçasını ortaya koydunuz" dedi.

Kırcaali Belediye Başkanı, ödül alanların sanata olan sevgilerini korumalarını diledi, çünkü sanat yetenektir ve siz bunun için özelsiniz, dedi.

 "Kırcaali'nin, öğretmenlerinizin ve ebeveynlerinizin gururu olun. Sizi temin ederim ki, her zaman, her girişimde desteğimi alacaksınız. Bugünkü gülümsemeleriniz bana daha iyi bir gelecek için umut veriyor" dedi.

Bu yıl yarışmaya tüm okullardan, sanat okullarından ve Aile tipi konaklama merkezlerinden 210 resim olmak üzere rekor sayıda resim gönderildi.

Birleşik Çocuk Merkezi (ODK) Müdürü Zlatka Penyova, ilginin en yüksek olduğu yaş grubunun 1. sınıftan 4. sınıfa kadar olan öğrenciler olduğunu ve 130'dan fazla resim gönderildiğini açıkladı.

 Üç yaş grubuna ayrılan 20'den fazla öğrenci ödüllendirildi - I yaş grubu - I - IV sınıf (7-10 yaş); II yaş grubu - V- VII sınıf (11-13 yaş); III yaş grubu - VIII- XII sınıf (14-18 yaş).

Bu yıl ilk defa her katılımcıya Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün tarafından bizzat imzalanan özel bir diploma verildi. Ayrıca herkese Kırcaali Belediyesi tarafından sağlanan ödüller verildi.

ODK'nın fuayesinde ödül kazananların resimlerinden oluşan bir sergi düzenlendi.

"Gözlerimle felaketi gördüm" yarışmasının bölgesel etabı Nisan ayında Kırcaali'de, ulusal etabı ise Haziran ayında Sofya'da gerçekleştirilecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER