Belediye Başkanı Hasan Azis, Azerbaycan Büyükelçisi Nargiz Gurbanova ile görüştüCuma, 31 Mart 2017

Belediye Başkanı Hasan Azis, Azerbaycan Büyükelçisi Nargiz Gurbanova ile görüştü Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, bugün Azerbaycan Büyükelçisi Nargiz Gurbanova'yı makamında kabul etti. Büyükelçi, Bulgaristan'da Yahudilerin Nazi soykırımından kurtarılmasının 74.yılı ve Hoşgörü ve Etnik Azınlıklar Arası Destek Günü münasebetiyle düzenlenen foruma katılmak için şehri ziyaret etti.

Görüşmede Belediye Başkanı'nın ekibi de yer aldı. Müh. Azis, konuğuna bölgenin ekonomik gelişimi, AB desteği ile gerçekleştirilen projeler ve şehrin çehresini değiştiren özel yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkanı, "Kırcaali'nin çağdaş özelliklerinden biri çok kültürlülüktür, bu yüzden Kırcaali'yi hoşgörünün başkenti olarak adlandırırız. Şehrimiz, etnik, dini, kültürel çeşitliliği barındırır" dedi.

Gurbanova, Azerbaycan ile dostluk ilişkilerinin kurulması ve Kırcaali Belediyesi'nin Azerbaycan'dan bir belediye ile kardeş olması için aracılık faaliyeti yapmayı üstelendi. İlçeye potansiyel yatırım olanakları üzerine konuşuldu.

Görüşmenin sonunda Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, konuğuna Kırcaali fotoğraflarına yer verilen bir albüm ve Momçilgrad (Mestanlı) kasabasından ünlü ressam Kamber Kamber'in çizdiği bir resim tablosunu hediye etti.


DİĞER HABERLER