Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in Dünya Günü MesajıPerşembe, 19 Nisan 2012

Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in Dünya Günü MesajıDeğerli Vatandaşlar,

26 Mart ile 22 Nisan 2012 y. tarihleri arasında Kırcaali Belediyesi bir kez daha 22 Nisan Dünya Günü sebebiyle düzenlenen uluslararası kampanyaya katılıyor. Yıllardır çevremizi koruma, gezegenimizde yaşamı korumak için şehrimizin de katılım ve katkıda bulunmasını geleneğe dönüştürdük. Kampanyanın doğayı koruma amacına uyup iklimin küresel değişimi ile mücadele yürütmekteyiz.

Her yıl Dünya Gününde 1970 yılında kurulan çevre dostları hareketinin kurulmasını kutluyoruz. Dünya Günü gezegenimizin dini olmayan en büyük bayramı olup, bir milyar üzerinde kişi tarafından kutlanıyor ve Dünya Gezegenini koruma amaçlı 192 devletin farklı faaliyet ve etkinliklerini kapsıyor. Dünya Günü hepimize küresel "yeşil ekonomi" oluşturmamıza olanak sağlıyor. Birlikteki çabalarımız dönüm noktası olarak gelecek nesiller tarafından da önemsenecektir.

İklim değişiklikleri sadece doğayı değil, sağlığımızı, günlük yaşamımızı, ekonomiyi ve kültürümüzü de olumsuz etkiliyor. Bilim adamlarına göre küresel ısınma eğilimi durdurulamaz, ancak atmosferdeki emisyon ve gaz oranlarının azaltılması bu olumsuz süreci yavaşlatabilir, böylelikle de biyolojik sistemlere ve insanoğluna adaptasyon süresi tanınmış olur.

"Milyar Yeşil Faaliyet" dünyadaki en büyük çevre koruma kampanyası olup, karbon emisyonlarını azaltmak ve bu konuda istikrarı desteklemeye yardımcı olan tüm milletlere, bireylere ve büyük şirketlere ilham veriyor ve teşvik ediyor. Faaliyetlerimiz ne olursa olsun Dünya Günü, Kırcaali'nin daha güzel ve gurur duyacağımız bir yer olması için yaşadığımız çevreyi temizlemeye güzel bir sebeptir. Hep birlikte yaptığımız faaliyetler sadece çevremiz üzerine etki değil, küçük "yeşil" faaliyetlerin gücünü de gösterecektir.

Belediyemiz bir kez daha bu kampanyaya katılıyor ve "Kırcaali: Temiz ve Güzel" geleneksel başlığı altında birçok faaliyetler düzenliyor.

Hepimizin çevresine tekrar bakıp, birlikte çabalarımızla şehrimizi daha da yeşil ve temiz yapmamızı umut ediyorum.

Doğamızı koruyalım!
Hepinizi davet ediyorum!

Kırcaali Belediye Başkanı:
/Müh. Hasan Azis/


DİĞER HABERLER