Belediye Başkanı Müh. Şaban, Ardino hastanesine 1000 leva bağışladıCuma, 27 Mart 2020

Belediye Başkanı Müh. Şaban, Ardino hastanesine 1000 leva bağışladı Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için kasabadaki Çok Yönlü Aktif Tedavi Hastanesi'nin yararına başlatılan yardım kampanyasını desteklemek için kendi maaşından 1000 leva bağış yaptı.

Para, hastanenin koronavirüs salgınıyla mücadele için açtığı bağış hesabına yatırıldı. Belediye Başkanı'nın kararı kişisel olup, son derece olağanüstü ve dramatik durum karşısında vatandaş olarak görüşünün bir ifadesidir.

Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, bağış yapma kararıyla ilgili,"Böyle zamanlarda durum, dayanışma, empati ve kişisel katılımı gerektirir. Birlik içinde olmalıyız! İnsan sağlığından daha değerli bir şey yok" diye kaydetti. Müh. Şaban, Ardino Belediyesi'nin yerel hastanenin ihtiyaçları için yaklaşık 10 000 BGN değerinde 2 adet invaziv olmayan ventilasyon cihazı satın alacağını duyurdu. Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Ardino Belediyesi Sendika Birimi'nin de hastaneye koronavirüs salgınıyla mücadele için 1 000 leva bağış yaptığı anlaşıldı.

Eğer bir hatırlatma yapacak olursak, Ardino hastanesi koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri desteklemek için bağış toplama kampanyası başlattığını duyurdu.
Hastanenin şu banka hesabına bağış yapabilirsiniz:

Ardino MBAL
Ardino kasabası, Sofya Sokağı No: 14
Banka hesap bilgileri
IBAN: BG71DEMI92401000053857
Banka kodu: DEMIBGSF
D Ticaret Bankası Ardino Ofisi


DİĞER HABERLER