Belediye Meclisi, Kırcaali'de engelli yaşlılar için bir huzurevi kurulmasına karar verdiÇarşamba, 28 Mart 2012

Belediye Meclisi, Kırcaali'de engelli yaşlılar için bir huzurevi kurulmasına karar verdiBugün Kırcaali Belediye Meclisinin oturumunda, Kırcaali Belediyesi 2011-2015 Dönemi Gelişim Programı görüşüldü. Meclis oturumunda, 2015 yılına kadar eski Verem Hastalıkları Dispanseri binasında engelli yaşlılar için bir huzurevi kurulması kararı alındı. Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in de desteklediği teklif, bağımsız meclis üyesi Dr. Marin Muhtarov tarafından sunuldu. Dr. Muhtarov teklifinin nedenlerini, " Engelli yaşlılar için Kırcaali'ye en yakın huzurevi Stara Zagora'da bulunmakta ve oraya kabul edilmek için uzun süre beklenmektedir" diye belirtti.

Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) Meclis Grubu, Kırcaali'de yeni bir spor salonu insaa edilmesi için, Kırcaali Belediyesinin 2011 -2015 Gelişim Programında planlanması istenildi.

GERB partisinin grubu ise, yerel çiftçileri teşvik etmek için belediye tarım arazilerinin 10 yıl süreyle çiftçilere kiralık verilmesini teklif etti.

Kırcaali Meclis Başkanı Raif Mustafa, "Programla ilgili teklifler kabul etmeye devam edeceğiz ve gelecekte de güncellenmesi mümkündür" diye duyurdu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER