Belediye Meclisi'nde Kamu Konseyi kuruluyorCuma, 27 Ocak 2017

Belediye Meclisi'nde Kamu Konseyi kuruluyor Kırcaali Belediye Meclisi, bugünkü toplantısında oybirliğiyle Belediye Meclisi Kamu Konseyi heyetini belirleyecek ve Kamu Konseyi'nin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'i hazırlayacak geçici bir komisyon oluşturulması önerisini onayladı.

Belediye Meclisi Kamu Konseyi, yerel Meclis yönetiminin girişimi sonucunda kuruluyor. Kamu Konseyi'nin yerel yönetim organı ve vatandaşlar arasında daha sıkı temaslar kurulmasına aracı olması ve Belediye Meclisi'nin çalışma kapasitesini artırması amaçlanıyor.

Geçici komisyonun Mart ayına kadar Kamu Konseyi heyetini ve üye sayısını belirlemesi ve Kamu Konseyi Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hazırlaması gerekir.

Geçici komisyonda Belediye Meclisi Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB), Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ve Reformcu Blok parti grubu başkanları Muharrem Muharrem, Ognyan İvanov, Milko Bagdasarov ve Radoslav Milev yer alıyor. Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Kadir Mustafov, Geçici Komisyon Başkanı seçildi.


DİĞER HABERLER