Belomorski Bulvarı'nın yenilenmesi Eylül ayında başlıyorÇarşamba, 03 Temmuz 2024

Belomorski Bulvarı'nın yenilenmesi Eylül ayında başlıyor

Kırcaali Valisi Resmi Murad, Bölge Yol Dairesi Müdürü Müh. İvana Kalçeva ile görüştükten sonra yaptığı açıklamasında, "Kırcaali'deki Belomorski Bulvarı'nın ana onarımını gerçekleştirecek müteahhit belli oldu.

"Belomorski" Bulvarının onarımı için müteahhit seçme kararı artık yürürlüğe girdi." diye açıkladı.

Kalçeva'ya göre, bölgenin en işlek yolunun onarımına yoğun turizm sezonunun sona erdiği Eylül ayında başlanması bekleniyor.

Programa göre inşaatın 600 takvim gününe sığması gerekiyor.

Yol yüzeyinin iyileştirilmesi, bordürlerin değiştirilmesi, kanalizasyon ve drenaj rögarlarının elden geçirilmesi ve 15.000 metrekare kaldırımın değiştirilmesi planlanıyor.

Murad ve Müh. Kalçeva ayrıca Cebel'e bağlı Rogozçe köyünde ve Plovdiv yolunda, Çernooçene belediyesine bağlı Lyaskovo ve Daskalovo köyleri kavşağındaki iki heyelanın güçlendirilmesi ihtiyacını da ele aldı. Bunlardan ilki için bir mühendislik yüklenicisinin seçilmesine yönelik bir prosedür duyurulacaktır. İkincisi için iki proje teklifi alındı ve Yol Altyapı Ajansı daha iyi olan konsepti seçecek. Podkova üzerinden Makaza'ya giden eski yolun projelendirilmesi de başlatılmıştır.

Görüşme sırasında yeniden asfaltlanacak olan Kırcaali-Ardino yolunun 8,5 kilometrelik kısmının onarımına başlandığı anlaşıldı. Müh. Kalçeva, Spoluka, Nanovitsa köyleri ve Rani List köyünden geçen yollarda devam eden onarım çalışmaları hakkında Vali'yi bilgilendirdi.


DİĞER HABERLER