Benkovski Lisesi Genç İtfaiyeci Takımı Kirkovo ilçesinde birinci olduPerşembe, 28 Nisan 2016

Benkovski Lisesi Genç İtfaiyeci Takımı Kirkovo ilçesinde birinci oldu Kirkovo (Kızılağaç) İlçesi dahilinde bulunan okullarda oluşturulan genç itfaiyeci takımları arasında ilçe birinciliği yarışması yapıldı. Yangın Güvenliği ve Nüfus Koruma Dairesi Podkova (Nalbantlar) Şubesi ve Kirkovo Belediyesi tarafından organize edilen yarışma Ostrovets (Adaköy) köyünde "Keramiçna Fabrika" stadında gerçekleşti. Yarışmaya Benkovski (Killi), Kirkovo, Fotinovo (Hatipoğulları), Çorbaciysko (Çorbacılar), Drangovo (Büyükipdere), Tihomir ve Çakalarovo (Çakalköy) köylerinde bulunan okullardan 7 takım katıldı. Genç itfaiyeciler, "Yarış pistinin konuşlandırılması" ve "400 m engelli bayrak koşusu" olmak üzere iki disiplinde yarıştılar.

Genel sıralamada Biser Haciev'in yönetimindeki Benkovski Nikola Yonkov Vaptsarov Lisesi Genç İftaiyeci Takımı birinci olurken, Kirkovo Otets Paisiy Lisesi takımı ikinci, Fotinovo Hristo Smirnenski İlköğretim Okulu takımı ise üçüncü oldu.

Dereceye giren genç itfaiyeci takımlarına Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve Yangın Güvenliği ve Nüfus Koruma Dairesi Podkova Şube Müdürü Rumen Stoyanov tarafından ödüller sunuldu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER