Binlerce kişi Demet Akalın şarkılarına eşlik ettiPazartesi, 12 Temmuz 2021

Binlerce kişi Demet Akalın şarkılarına eşlik etti

12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programının son gününde sahne alan Türk pop müziğinin megastarı Demet Akalın’ın seslendirdiği şarkılara binlerce seyirci hep bir ağızdan eşlik etti.

Ünlü şarkıcının konseri, binlerce kişinin doldurduğu şehir stadyumunda gerçekleşti. Demet Akalın sahneye çıkmadan önce seyirciler, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Başkanı Dr. Ahmed Doğan'ın himayesinde "Etnik Grupların Tebessümü, Kültüründe ve Hoşgörüde Bulgaristan" (BUKET) başlığında düzenlenen amatör sanatçılara yönelik ulusal yarışmada ödül kazanan Momçilgrad ilçesinden çocukları alkışladı. Daha sonra sahne alan Elika Dans Grubu, seyircileri dansın büyülü dünyasına taşıdı.

Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, “Dünyanın neresinde olursanız olun, sizinle gurur duyuyorum Mestanlılar! Başarılarınızla ve memleketlerini dünya çapında yücelten çocuklarınızın başarılarıyla gurur duyuyorum. Bu belediyenin her sakiniyle gurur duyuyorum. Memleketinizi asla unutmayın çünkü Momçilgrad burada, sizi seviyor ve her zaman sizi bekliyor olacak. Kalbinizin bir zerresinin sonsuza kadar burada kalacağına inanıyorum ve o zerre memleketinizin ritmiyle attığı sürece sizi ondan koparabilecek hiçbir kuvvet yoktur” diye kaydetti.

Bursa Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Öztürk de programa katılan konuklara ve tüm katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması yaptı.

Öztürk, “Yıllar geçtikçe bu hemşeriler buluşmasını daha büyük ve daha kapsamlı hale getirmeyi başardığınız için tebrikler. Sizinle gurur duyuyorum Mestanlılar” diye kaydetti. Dernek Başkanı, Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması’nı düzenleme fikrinin nasıl doğduğunu anımsatarak, önceki Momçilgrad belediye başkanları Erdinç Hayrulla, Akif Akif ve Sunay Hasan'a girişimi destekledikleri için teşekkür etti.

Dünya Mestanlılar Buluşması programına katılmak için Momçilgrad’a gelen Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar da katılımcıları selamladı.

Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Momçilgrad, vatan ve vatan sevgisi örneğini veriyor. Momçilgrad, memleketlerimizle olan bağımızın ne kadar güçlü olduğunu kanıtlıyor. Momçilgrad bu gece bir vatanseverlik örneğidir”.

Selamlamaların ardından sahneye çıkan Demet Akalan, stadyumdaki binlerce seyirciyi kelimenin tam anlamıyla coşturdu ve muhteşem bir performans sergileyerek gerçek bir gösteri sundu.

12. Mestanlı Daima Kalbimde Dünya Mestanlılar Buluşması programı havai fişek gösterisiyle sona erdi ve katılımcılar 2022'de memleketinde yeniden bir araya gelme arzusuyla ayrıldılar.


DİĞER HABERLER