Bir kişinin hayatını kaybetti olay araştırılıyorPazartesi, 28 Eylül 2015

Bir kişinin hayatını kaybetti olay araştırılıyor Yıkım esnasında çöken binanın enkazı altında kalarak hayatını kaybeden ekskavatör operatörünün ölümüne sebebiyet veren olay araştırılıyor.

Filibe İstinaf Mahkemesi'nden yapılan açıklamada, Kırcaali İl Savcılığı tarafından Kırcaali'deki Kurşun ve Çinko Fabrikası'nda (OZK) yıkım çalışmaları sırasında binanın çökmesi sonucu hayatını kaybeden ekskavatör operatörünün ölümü ile ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

Filibe İstinaf Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada, Kurşun ve Çinko Fabrikasının yıkımı esnasında enkaz altında kalarak hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olay hakkında Kircaali İl Savcılığı'nın soruşturma başlattığı bildirildi.

Filibe İstinaf Mahkemesi'nin web sitesinde yer alan basın bülteninde, "Kırcaali İl Savcılığı görevde bulunan kimliği belirsiz şahıs hakkında dikkatsizlik, cehalet veya görevi esnasında ihmalkar davranmak veya büyük tehlikeye yol açacak başka bir yasal düzenlemeye uygun faaliyetten dolayı ölüme sebebiyet verme gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı" ifadeleri yer alıyor.

26 Eylül 2015 tarihinde eski Kurşun ve Çinko Fabrikası yakınındaki bir binanın yıkımı sırasında gerçekleşen üzücü olayda bir işçi hayatını kaybetmişti. Kazaya sebebiyet veren durumun belirlenmesi amacıyla savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturmanın Kırcaali İl Savcılığı Soruşturma Bürosu'nda görevli bir sorgu hakimi tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Olay yerinde Kırcaali İl Savcısı Jelyazko Stefanov'un da hazır bulunduğu ön incelemeler gerçekleştirildi. Soruşturma kapsamında delil toplamak amacıyla olay yerinde tekrar incemeler yapılarak, tanıkların ifadesine başvurulacak ve sonrasında belgeler dahil edilerek adli tıp raporları talep edilecek.

Bu arada Kırcaali İş Müfettişliğinin de olayla ilgili detaylı bir denetim başlattığı bildirildi.

Yıkım çalışmalarını gerçekleştiren üstlenici şirket haricinde, alt üstlenici şirket de soruşturuluyor.

Haber: Kırcaali Haber
Editör: Şükrü CAN


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER