BİSADER'den Dışişleri Bakanlığı Edirne Bölge Elçisi Metin Kılıç'a ZiyaretPazartesi, 29 Temmuz 2013

BİSADER'den Dışişleri Bakanlığı Edirne Bölge Elçisi Metin Kılıç'a ZiyaretBalkan Göçmenleri İktisadi ve Sosyal Araştırmalar Derneği Genel Başkanı Mehmet Cebeci ve yönetim kurulu üyeleri ile BİSADER Tunahan Derneği Başkanı Güner Hakkı, Dışişleri Bakanlığı Edirne Bölge Elçisi Metin Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

Bulgaristan'ın Silistre iline bağlı Dulovo ilçesinde kurulan BİSADER Tunahan Derneği'nin 31.Ağustos 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilecek resmî açılış töreni ve 1. Türk Kültür Festivali'ne, Edirne Bölge Elçisi Kılıç'ı davet eden Cebeci ve Hakkı, iki kardeş sivil toplum kuruluşu adına davetiyelerini ve çalışmalarına verdiği destekten dolayı teşekkür plaketini de takdim ettiler. İki kardeş derneğin ortak çalışmasıyla Türkiye ve Bulgaristan arasındaki kültürel, sosyal ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Cebeci ve Hakkı, iki ülkedeki resmî kurumların da desteğiyle, üyelerine daha iyi hizmet vermeyi planladıklarını söylediler.

Edirne Bölge Elçisi Kılıç ise sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, BİSADER ve Tunahan Dernekleri'nin çalışmalarına verdiği desteğin bundan sonra da devam edeceğini belirtti. BİSADER heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Kılıç, onlara çalışmalarında başarılar diledi.


DİĞER HABERLER