Bölge İstihdam ve Öğretim Programı kapsamında 45 işsize istihdam sağlanacakSalı, 28 Mart 2017

Bölge İstihdam ve Öğretim Programı kapsamında 45 işsize istihdam sağlanacak  Kırcaali Valisi Naço Kovaçev tarafından yönetilen Kırcaali İl Gelişim Konseyine bağlı Daimi İstihdam Komisyonu, 2017 Yılı Kırcaali Bölge İstihdam ve Öğretim Programı taslağını onayladı. Program, onaylanması ve finanse edilmesi üzere Çalışma ve Sosyal Politika Bakanı'na gönderilecek. 1 Mayıs'ta başlayacak program kapsamında uzun süre işsiz kalan 45 kişiye 6 ay süreliğine 581, 43 levalık aylık taban tutarında ücretli istihdam sağlanacak.

Valilik, Emek Müfettişliği, sendikal ve işveren örgütleri ve İş Bürosu temsilcilerinin yer aldığı bir komisyon, önceden belirlenen bir yönteme göre başvuru yapılan 7 proje önerisini sıraladı. Hedef gruplar, ne eğitim gören, ne de çalışan 29 yaş altı işsiz gençler, 50 yaş üstü kişiler, mesleki eğitim düzeyi düşük olup, işgücü piyasasında aranmayan ve kilit yetkinlikleri yeterli olmayan kişiler, engelli kişiler ve başkalarıdır.

İşe alınacak kişiler, tam zamanlı çalışacak. Programın toplam maliyeti 157 019 leva. Komisyon tarafından en çok puan alan Kirkovo (Kızılağaç), Kırcaali ve Ardino (Eğridere) belediyelerinin projeleri sıralamada ilk üç yeri aldı. Bu projeler kapsamında sırasıyla 11, 10 ve 8 iş pozisyonu açılacak.


DİĞER HABERLER