Bolu 'nun yeni kardeşi Bulgaristan'in Vidin şehriPerşembe, 20 Haziran 2013

Bolu 'nun yeni kardeşi Bulgaristan'in Vidin şehriBolu Belediyesi kardeş şehirlerarasına bir yenisini daha ekleyerek Bulgaristan'ın Vidin şehri ile kardeş oldu.

Bolu belediyesinden bir heyet resmi ziyarette bulunmak üzere Bulgaristan'ın Vidin şehrine gitti. Vidin Belediye Başkanı'nın daveti üzerine gerçekleşen ziyarette Bolu Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov karşılıklı protokol imzalayarak kardeş şehir olduklarını ilan ettiler.

Bulgaristan ziyaretine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Haluk İnceler, Aytaç Eskicioğlu, Muzaffer Zengin, Naci Yörük, Necati Yılmaz ve şehir planlamacısı Taylan Demirbilek katıldı.

15-18 Haziran 2013 tarihleri arasında gerçekleşen gezide ilk olarak, Vidin Belediye Başkanı Gergo Gergov makamında ziyaret edildi. Vidin Belediyesi Meclis Üyeleri'nin de eşlik ettiği ziyarette, konuşmaların ve bilgi alışverişinin ardından Vidin Belediyesi tarafından şehirde hayata geçirilen projelerin bir sunum gerçekleştirildi.

Sunumun ardından Vidin Belediye Başkanı Gergov, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a ve Belediyesi Meclis Üyelerine çeşitli hediyeler sundu. Ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Belediye Başkanı Gergov ve Meclis Üyelerine Bolu'ya özgün çeşitli hediyeler takdim etti.

Daha sonra Vidin Belediyesi'nin hayata geçirdiği projeleri yerinde inceleyen Bolu heyetine teknik personel tarafından bilgi verildi. Ziyaret kapsamında Romanya'nın Kalafat şehrine de giden Başkan Yılmaz ve beraberindekiler burada bulunan yapılarla ilgili de yetkililerden bilgi alıp teknik incelemelerde bulundular.


DİĞER HABERLER