BORNOVA-MESTANLI KARDEŞLİĞİSalı, 27 Temmuz 2010

BORNOVA-MESTANLI KARDEŞLİĞİ İzmir'in Bornova belediyesi ile Bulgaristan'ın Mestanlı belediyeleri kardeş kent olmak için mutabakat yaptılar. Mestanlı belediyesinden gelecek olan kardeşlik teklifi, Bornova belediyesi meclisinde görüşülüp, onaylandıktan sonra resmiyet kazanacak.

1.Dünya Mestanlılar günü festivali için Bulgaristan'a davet edilen Bornova belediye başkanı Prof.Dr. Kamil Okyay Sındır, burada kardeş kent olmak üzere Mestanlı belediye başkanı Erdinç Hayrullah'tan aldığı teklifi memnuniyetle karşıladı. Buna göre Mestanlı belediyesinden Bornova belediyesine resmi bir kardeşlik teklifi gönderilecek ve bu teklif Bornova belediyesinin ilk meclis toplantısında görüşülüp, karara bağlanacak.

Mestanlı belediyesinde yapılan kardeş kentler toplantısına Bornova belediye başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Mestanlı belediye başkanı Erdinç Hayrullah, BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) başkanı Rifat Sait ve Mestanlı belediyesi başkan yardımcılarından oluşan bir heyet katıldı. Nüfusunun büyük bir bölümünü Türklerin oluşturduğu Mestanlı belediyesi önemli kişilerin de doğum yeri olarak dikkat çekiyor. Bunlardan bazıları da dünya halter şampiyonlarından Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu. Diğer yandan Bornova'da da çok sayıda Mestanlı göçmeni yaşıyor.

1.Dünya Mestanlılar günü festivaline katılan Bornova belediye başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, burada yaptığı konuşmada büyük alkış aldı. Festivale İzmir'den gelen Bornovalıların ilgisiyle karşılaşan Başkan Sındır, tüm hemşerileri tek tek kucaklaştı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER