Boyan Kehayov, geçici olarak Kırcaali İl Emniyet Müdürü görevine atandıPazartesi, 22 Aralık 2014

Boyan Kehayov, geçici olarak Kırcaali İl Emniyet Müdürü görevine atandıİçişleri Bakanı Veselin Vuçkov'un emriyle bugün Kırcaali il Emniyet Müdürü Petko Deveciev'in görevden alındığı bildirildi. Makama geçici olarak Boyan Kehayov'un getirileceği açıklandı.

Emekliye ayrılan Deveciev'in makamına sürekli olarak kimin devralacağının yeni yıldan sonra açıklanacağı belirtildi. ,
Komiser Petko Deveciev, 24 Nisan 2014 tarihinde Kırcaali İl Emniyet Müdürü kadrosuna atandı.

Boyan Kehayov, artık ikinci kez Kırcaali İl Emniyet Müdürü görevine geçici olarak getiriliyor.

Başmüfettiş Kehayov, daha önceki Kırcaali İl Emniyet Müdürü Valeri Baranov'un görevden ayrılması sonucunda geçici olarak 31 Ocak 2014 tarihinde Komiser Petko Deveciev'in İl Emniyet Müdürü atanmasından önce bu göreve getirilmişti.

Başmüfettiş Boyan Kehayov, bundan önce Kırcaali İlçe Polis Merkezi'nde Kriminal Suçlar ile Mücadele Daire Başkanı görevinde bulundu. Smolyan (Paşmaklı) iline bağlı Nedelino kasabasında 7 Nisan 1974 yılında dünyaya gelen Kehayov, Sofya Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi'nde iktisat eğitimi gördü. Blagoevgrad Neofit Rilski Güneybatı Üniversitesi'nde hukuk üzerine gördüğü yüksek lisans eğitimini tamamladı.

İçişleri Bakanlığı sisteminde 1990 yılından beri çalışmaktadır. İlk önce istihbaratçı olarak, ardından Ardino İlçe Polis Merkezi'nde grup başkanı olarak göreve devam etti. 2006 yılında Kırcaali Bölge Emniyet Müdürlüğü'nde Mali Suçlar Şube Müdürü görevine atandı, 2010'da da Bölge Emniyeti Grup Başkanı oldu. 2013 yılından bu yana Kırcaali İlçe Emniyet Cinai Suçlarla Mücadele Grup Başkanı görevini yürütüyor.

Boyan Kehayov evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi Elisaveta Kehayova, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı'dır.


DİĞER HABERLER