BSP KIRCAALİ'DEKİ POLİS BASKINIYLA İLGİLİ TSVETANOV'DAN MİLLET MECLİSİ'NDE AÇIKLAMA BEKLİYORSalı, 27 Temmuz 2010

BSP KIRCAALİ'DEKİ POLİS BASKINIYLA İLGİLİ TSVETANOV'DAN MİLLET MECLİSİ'NDE AÇIKLAMA BEKLİYOR Sosyalistlerin Meclis Grubu adına bildiri okuyan Dimço Mihalevski: "Bir yıllık GERB yönetiminden şu belli oldu ki, kişisel reyting her şeyden önemli hale gelmiş. Kimin tutuklandığı önemli değil, bunlardan kaçının yargılandığı önemlidir" diye konuştu.

Mihalevski, meclis kürsüsünde konuşurken iktidar partisi milletvekilleri salonu terk ettiler. Ancak Dimço konuşmasına devam etti ve Çarşamba günkü meclis oturumunun ilk gündem maddesi olarak İçişleri Bakanı Tsvetan Tsvetanov'un Kırcaali'de polis tarafından Mustafov ailesine gerçekleştirilen baskınla ilgili açıklama yapmasını istedi.

Cuma (23 Temmuz) günü gece yarısından önce dört sivil polis Aysel Mustafova'nın evine baskın yapmış, aralarında Türkiye'den misafir de bulunan ev sakinlerine karşı silah zoruyla güç kullanmış ve dayak atmıştı. Ancak sabahleyin baskının adresi yanlış olduğu anlaşılmıştı.

Mihalevski, daha bugün Meclis İnsan Hakları Komisyonunun oturum yapmasını ve olay hakkında görüş bildirmesini istedi. Meclis Başkanı Tsetska Tsaçeva sosyalistlerin bu isteğini oylamaya sunmadı.


DİĞER HABERLER