Bu öğretim yılı uzaktan eğitim ile devam edecekÇarşamba, 29 Nisan 2020

Bu öğretim yılı uzaktan eğitim ile devam edecekEğitim ve Bilim Bakanı Krasimir Vılçev, Eğitim Üçlü İşbirliği Konseyi üyeleri ve ebeveyn derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda eğitim öğretim yılının sanal sınıf ortamında uzaktan eğitim şeklinde sürdürülmesi ve tamamlanması, 7. ve 12.sınıf öğrencilerinin sadece sınava katılmak için okullarda hazır bulunmaları kararlaştırıldı.

Sınavların tarihleri, ülkedeki salgın durumun gelişimi ve Bakanlığa yapılan başvurular dikkate alınarak önümüzdeki günlerde belirlenecektir.

Toplantıda eğitim sisteminin, bireysel eğitim ve gıyabi eğitim gören öğrenciler ve performansa dayalı uygulamalı sınav olarak mesleki yeterlilik sınavları dahil olmak üzere, güvenlik önlemlerine uyularak sınav yapmaya hazır olduğu kaydedildi.

Toplantının katılımcıları, okulda bireysel danışmanlık yapmak isteyen öğrenciler ya da öğretmenlerin gerekli gördüğü bireysel danışmanlık oturumları düzenlenmesi önerisini kabul ettiler.

Toplantı sırasında öğrenilen bilgi düzeyine ve öğretilen konulara ilişkin okullarda anket yapılması ve elde edilen verilere dayanarak sınavlara dahil edilen ders içeriklerinin belirlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Anket verileri analiz edilecek ve sınavlara dahil edilmeyecek ders içeriği açıklanacaktır.

Toplantıda mevcut durumda hükümetin ve Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliğinin sağlanması ve elektronik ortamda eğitim gerçekleştirilmesine yönelik eylemlerinin desteklendiği ifade edildi.


DİĞER HABERLER