BUKET 2017 Kırcaali İlçe müsabakası gerçekleştiPazar, 19 Şubat 2017

BUKET 2017 Kırcaali İlçe müsabakası gerçekleşti Kırcaali'de 18 Şubat 2017 tarihinde cumartesi günü Belediye Kültür Merkezi salonunda amatör sanatçılara yönelik bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal BUKET 2017 Kırcaali İlçe müsabakası gerçekleşti. Yarışma, "Etnik Grupların Tebessümü, Kültüründe ve Hoşgörüsünde Bulgaristan (BUKET)" başlığı altında Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Başkanı Dr. Ahmet Doğan'ın himayesinde düzenleniyor, yarışmanın Girişim Komitesi Başkanı HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı'dır.
Çeşitli yaşlarda 29 grup ve bireysel olarak 150'den fazla katılımcı sahneye çıkıp gösteri şeklinde yeteneklerini sergiledi. Türk Dili ve edebiyatı, müzik, dans, söz sanatı/tiyatro ve resim sanatı dallarında yarışan katılımcılar yetkili bir jüri tarafından değerlendirildi.

Ulusal BUKET Sanat Yarışması ile gençlerin Bulgaristan'daki etnik azınlıkların sanatı ve geleneklerine ilgilerinin arttırılması, toplumda çok kültürlülüğün pekiştirilmesi, yeteneklerin gelişmeleri ve kendini tanıtmaları için ortam yaratılması amaçlanıyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan HÖH Kırcaali İlçe Başkanı ve Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Mümün Ali, katılımcıları selamlayarak, ilçe birinciliği yarışmasına katılan genç yeteneklere başarı diledi, Belediye Kültür Merkezi salonunu dolduran herkese teşekkür etti.

HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis yaptığı selamlama konuşmasında, "Yeteneği, geleneklerin korunmasını öne çıkaran ve tüm bunların hoşgörü, iyi geçinme ve anlaşmaya tabi olduğu başka bir yarışma ben bilmiyorum" dedi. Müh. Azis, HÖH merkez, il ve ilçe yönetimleri adına muhteşem performans sergileyen tüm katılımcılara ve Ulusal BUKET 2017 Kırcaali İlçe Birinciliği müsabakasını başarılı bir şekilde gerçekleştiren organizatörlere teşekkürlerini arz etti.

HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, HÖH Kırcaali İlçe Başkanı ve Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Mümün Ali, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcısı Veselina Tihomirova, HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Başkanı Ahmet Mollahasan ve HÖH Gençlik Kolları Kırcaali Başkanı Sabiha Mestan dereceye giren yarışmacılara takdir belgesi ve para ödülleri sundu.
Ulusal BUKET 2017 İlçe Birinciliği müsabakasında dereceye giren tüm yarışmacılar BUKET İl Birinciliği yarışmasına katılacak.

Yarışmada resmi konuklar arasında HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Başkanı Bayram Bayram ve HÖH Kırcaali İl Başkanı İzzet Şaban da hazır bulundu.


DİĞER HABERLER