BULGAR KADINLARI ŞİMDİ DE ALMANYADA'Kİ TÜRK ERKEKLERİ DOLANDIRIYORPerşembe, 30 Aralık 2010

BULGAR KADINLARI ŞİMDİ DE ALMANYADA'Kİ TÜRK ERKEKLERİ DOLANDIRIYORFrankfurt'ta yaşayan Hüseyin Karakoç, Bulgaristan'dan Almanya'ya gelmek için yardım isteyen bir Bulgar kadının tuzağına düştü. Karakoç, "İyi niyetimin kurbanı oldum. 600 Euro'ya yakın para gönderdim. Uyandım fazlasını göndermedim. Dikkatli olmak lazım" diyerek vatandaşlarımızı uyardı.
ALMANYA'nın Frankfurt kentinde yaşayan Kütahya-Simav'lı Hüseyin Karakoç (53), yardım etmek istediği Bulgar kadın tarafından dolandırıldı. 600 Euro parasının gittiğini söyleyen 4 çocuk babası Karakoç "Başıma gelenler başkalarına da ders olsun. Ben dolandırıldım en azından başkası yanmasın" diyerek başından geçenleri şöyle anlattı: "Bir yıla yakındır nikahlı eşimden ayrı yaşıyorum. Kızlarımdan ikisi büyük. Reşit olmayan oğlum ve oğlumla birlikte yaşıyorum. Hem çalışmak hem de çocuklara göz kulak olmak çok zor. Bunun için gazeteye ilan verdim. Bir hafta önce kendisini ablası ve eniştesinin yanına gezmek için Romanya'ya geldiğini, Ankara-Polatlı'da ikamet ettiğini belirten Mine adındaki bir kadından telefon geldi. 33 yaşındaki bu kadın telefonda Almanya'ya gelebileceğini, tanışmak istediğini söyledi."

İLK ÖNCE 400 EURO GÖNDERDİ

Ertesi günü tekrar arayan kadın ağlamaklı bir sesle rica edip anlaşırlarsa kendisiyle evlenebileceğini söylediğini belirten Karakoç sözlerini şöyle sürdürdü: "İnandırıcı bir sesi vardı. Pasaporta vize ve yol parası için 400 Euro'ya ihtiyacı olduğunu söyledi. Önce kabul etmedim, akşamleyin ise Türkiye'ye doğru yola çıktığını, parasının yetmediği için Bulgaristan gümrüğünde kaldığını ifade ederek internet kaffeden telefon etti. Ve msn adresini verip görüntülü olarak internette konuşmamızı istedi. Kendisinin benden genç olduğunu söylediğimde ise bunun önemli olmadığını ilave etti. Utkum tutulduğu için kendisine inanarak ertesi gün sabahı 30 Euro gönderme parası verip bir banka aracılığıyla 400 Euro'yu havale ettim."

İSTEKLERİ BİTMEK BİLMEDİ

Aradan 3 saat geçtikten sonra Mine'nin kendisini ağlamaklı bir sesle tekrar aradığını kaydeden Karakoç sözlerine şöyle devam etti: "Bulgaristan gümrüğünde tutulduğunu ve vize alıp gümrükten geçebilmek için bin 500 Euro'ya daha ihtiyacı olduğunu söyledi. Parayı göndermezsem bütün çabalarımızın boşa gideceğini belirtti. Ben de kuşkulanıp göndermeyeceğimi söyledim. İki saat sonra tekrar bir telefon geldi, kendisini Bulgar gümrük memuru olarak tanıtan bir kadın, "Mine'ye vize alırken kendilerini götüren otobüsün gittiğini, eğer acilen 150 Euro gönderirsem başka bir otobüsle gönderebileceklerini söyledi. Bu parayı da 20 Euro gönderme parasıyla acilen havale ettim. Parayı aynı adrese gönderdiğimi sonra fark ettim. İçime kurt düştü. Telefonu aradım, yanıt vermediler. Tabii kendisinden bir daha ses çıkmadı. Olan iyi niyetime ve parama oldu. Bunun bir çete işi olduğunu düşünüyorum. Başkalarını da bu gibi tuzaklara düşmemesi ve paralarını kaptırmamaları konusunda uyarmak istiyorum."

BİRÇOK KİŞİ UTANCINDAN AÇIKLAMIYOR

Belediyede çalıştığı için Frankfurt'ta tanınan bir sima olduğunu vurgulayan Karakoç "Olayın birçok kişinin başına geldiğini öğrendim. Tuzağa düştüğümü orada anladım. Oyuna gelip 3-5 bin Euro arası para gönderenler bile varmış. Benim başıma gelenlerin başkalarının başına gelmesini istemiyorum. Herkese tavsiyem: "Çok dikkatli olun. Tanımadığınız kişilere para göndermeyin" dedi


DİĞER HABERLER