BULGAR TELEVİZYON EKİBİ KAŞ VE DEMRE'DE ÇEKİM YAPTISalı, 27 Ekim 2009

BULGAR TELEVİZYON EKİBİ KAŞ VE DEMRE'DE ÇEKİM YAPTI Bulgaristan'ın TV-ART adlı televizyon kanalı ''Anadolu'da İnsan Uygarlıkları'' adlı belgesel için Kaş ve Demre'de çekimler yaptı.
Bulgar TV-Art kanalından yapımcı Stiliyan İvanov, kameraman Miroslav Evdosiev ve prodüktör Dlian Nedeltcher'ten oluşan ekip, Demre ve Kaş'a geldi. Demre'de Noel Baba Müzesi, Myra, Andirake, Simena Antik kentleri, Batık Kent'te ve Üçağız Köyü'nde çekimler yapan ekip, Kaş'ta da, ilçe merkezinde, Patara ve Santhos antik kentlerinde çekimler yaptılar.
Programın yapımcısı Stiliyan İvanov, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Daha önce ''Trakya'da İnsan Uygarlıkları'' ve ''Mezapotamya'da İnsan Uygarlıkları'' adlı üç bölümlük programlar çektik. Trakya ve Mezapotamya'da M.Ö. 5. Yüzyıldan bu yana yaşanan uygarlıkları çektik. En son Anadolu'yu çekiyoruz. Anadolu en uzun bölüm olacak. 54'er dakikalık üç bölümden oluşacak. Çekimler iki ay sürecek'' dedi.
Anadolu'da İnsan Uygarlıkları belgeselinin 2010 yılının şubat ayında üç bölüm halinde yayınlanacağını kaydeden İvanov, belgeselin yayınlanmasının ardından Bulgaristan'dan Türkiye'ye daha çok turist geleceğini söyledi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER