Bulgaristan Başmüftülüğü, İslam dinine katkıda bulunanlara ödüllerini verdiCuma, 09 Aralık 2022

Bulgaristan Başmüftülüğü, İslam dinine katkıda bulunanlara ödüllerini verdi

Bulgaristan Müslümanları Diyaneti Başmüftülüğü Yüksek İslam Şurasının, çeşitli alanlarında İslam dinine katkıda bulunanlara her yıl geleneksel olarak verdiği "Hocazade Mehmed Muhyiddin Efendi Ödülleri"
sahiplerini buldu.

Başmüftülüğün resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, ülkenin ilk başmüftüsü Hocazade Mehmed Muhyiddin Efendi adına düzenlenen organizasyonda 5 dalda ödül takdim edildi.

Ülkenin kuzeydoğusundaki Razgrad bölgesinden emekli öğretmen Yusuf Hacı İsmail, dini ve milli değerlerin gelecek nesillere aktarılmasındaki olağanüstü gayretleri için ödüllendirildi.

Eski Cumhurbaşkanı Jelyü Jelev’in danışmanı Mihail İvanov, Başmüftülüğün kurumsal gelişimine katkısı ve ülkedeki Müslümanların problemleriyle yakından ilgilenmesi dolayısıyla ödül verilerek onurlandırıldı.

Byala Slatina kasabasına bağlı Popitsa köyü imamı İsmail İsmailov zorlu koşullarda dini hizmet vermesi, Pazarcik’a bağlı Sırnitsa köyünden Mevlüde Fere de Kur’an eğitimine verdiği katkı dolayısıyla ödüle layık görüldü.

Bulgaristan Türklerinin yoğun yaşadığı ülkenin güneydoğusundaki Kırcaali şehrinde yayımlanan Kırcaali Haber gazetesi ve haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Müzekki Ahmed de Müslüman toplumunun sorunlarının medya üzerinden duyurulması yönündeki çalışmaları sebebiyle ödül aldı.

Hocazade Mehmed Muhyiddin Efendi Ödülleri, 2017'den bu yana veriliyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER