BULGARİSTAN MÜSLÜMANLARI NEREYE DOĞRU SÜRÜKLENİYOR?Salı, 25 Mayıs 2010

BULGARİSTAN MÜSLÜMANLARI NEREYE DOĞRU SÜRÜKLENİYOR?Ülkenin çeşitli bölgelerde Nedim Gencev'in Yüksek Şura Başkanlığının başına getirilmesine karşı imza kampanyaları başladı. Komünist totaliter rejim döneminde 1987 yılında Todor Jivkov tarafından atanan Gencev bir dönem hem Müslümanlar arasında kardeşliğin bozulmasına sebep olmuş hem de 2006 yılında Baş Müftülüğün kasasından 1 000 000 leva çaldığı gerekçesiyle, mahkeme tarafından ön duruşma başlatılmıştı. Ülke genelindeki Müslümanlar 2009 yılındaki şurada oy birliyle Baş Müftü olarak seçilen Dr. Mustafa Hacı Aliş'in kaydı mahkeme tarafından sicile kaydedilmesini istiyorlar. Eğer seslerinin duyulmadığı ve totaliter dini yönetimin başa gelmesi halde tüm Bulgaristan çapından Müslümanların Sofya'ya doğru akın edeceğini ve önemli devlet kurumları önünde protesto gösterilerinin yapılacağı açık gün gibi ortadadır.

Ya birilerin kasten bu durumu yapıyor Müslüman kanının akıtılmasına ve ülkenin bölünmesine sebep olmaya çalışıyorsa? Böyle bir durumda sağduyu hakim olmalıdır. Demokrasinin tüm araçlarını ve gereçlerini kullanarak bu çıkmaz sokak durumundan elbet Müslümanlar çıkacaktır. Acaba dünya üzerindeki çeşitli İslam örgütleri bu duruma ne düşünüyordur?

İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Bugün itibarıyla toplanan imzaların sayısı çığ gibi artmaktadır. Örnek olarak verecek olursak: Kırcaali ili
10 000, Varna ili 3 500, Dobriç ili 4 000, Razgrad ili 7 300, Blagoevgrad ili 8 000, Pazarcık ili 7 500 ve daha birçok bölgeden benzer rakamlar alınmaktadır.

Biz Müslümanlar uyumaya devam edersek demek ki, alemlerin en güzel, en temiz ve cennet kapısı için anahtarı elinde bulunduran İslam dinini hak etmiyoruz! Sağlıklı yönetim yoksa bilgili ve saygın dini önderler yoksa işimiz yamandır be hey muhterem din kardeşlerim.DİĞER HABERLER