Bulgaristan'da Yılın Oyuncusu Milanov SeçildiPazar, 30 Aralık 2012

Bulgaristan'da Yılın Oyuncusu Milanov SeçildiLiteks Loveç forması giyen Georgi Milanov, Dimitır Berbatov'u geride bırakarak Bulgaristan'da basın mensuplarının oyları ile belirlenen Yılın Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

20 yaşındaki genç orta saha oyuncusu, 2001 senesinden bu yana ödülü Bulgaristan Ligi'nde forma giyerken kazanan ilk oyuncu olma başarısını gösterdi. Sezonun geri kalan kısmında oynadığı 14 maçta 8 golle takımını deyim yerindeyse tek başına taşıyan Milanov, Liteks'in 3'üncülüğünde büyük rol oynadı.

Milanov, ödülünü aldıktan sonra konuşmasında "Bu ödülü kazanmak benim için çok büyük bir onur. Öncelikle kulübüm Liteks'e, takım arkadaşlarıma ve özellikle de bana her zaman inanan teknik direktörüm Hristo Stoiçkov'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." sözlerine yer verdi.

Ödül, Milanov'un yanı sıra bir başka genç yeteneği de herkese tanıttı. Levski Sofya'nın 16 yaşındaki oyuncusu Antonio Vutov, sergilediği performans sayesinde "Yılın En Fazla Gelişme Kaydeden Oyuncusu" ödülüne layık görüldü.

Törende ayrıca 2003 senesinde "Yılın Oyuncusu" seçilen Aston Villalı Stiliyan Petrov, Bulgaristan'ı yurt dışında temsil etme konusunda gösterdiği başarıdan dolayı prestij ödülüne layık görüldü.


DİĞER HABERLER