Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Schengen Vizesi vermeye başlayacakPerşembe, 26 Ocak 2012

Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Schengen Vizesi vermeye başlayacakBursa Konsolosu Dimitar Hacıev, Bursa'da Schengen Vizesi vermeye başlayacaklarını da söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bulgaristan'ın Bursa Konsolosu Dimitar Hacıev'i ziyaret etti. Adalet Mahallesi'ndeki Bulgaristan Konsolosluğu'nda gerçekleşen ziyarette Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeşil pasaportlara uygulanan vizenin Bulgaristan tarafından kaldırıldığını belirterek, Konsolos Hacıev'e teşekkür etti. Bursa Konsolosu Dimitar Hacıev, Bursa'da Schengen Vizesi vermeye başlayacaklarını dile getirdi. İki ülke arasında her geçen gün gelişen ilişkilerin bu kararla daha da ileriye gideceğine dikkati çeken Dündar, Konsolos Hacıev'e Osmangazi Belediyesi olarak Konsolosluğa bugüne kadar verdikleri desteğin bundan sonra da süreceğini söyledi.

Bulgaristan'ın Bursa Konsolosluğu'nun Schengen Vizesi vermeye başlayacağını ve bu sebeple fiziki mekanla ilgili talepleri olduğunu anlatan Dündar, konunun incelenerek gereken desteğin sağlanacağını aktardı. Konsolosluğun çevresinde otopark sorunun da çözümleneceğini anlatan Dündar, Schengen vizesi verilmeye başlamasıyla buranın daha yoğunlaşacağını, bu sebeple gereken düzenlemelerin yapılacağını sözlerine ekledi.


DİĞER HABERLER