Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cebel’in yeni görünümünden çok etkilendiCuma, 10 Eylül 2021

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cebel’in yeni görünümünden çok etkilendi

Cebel (Şeyhcuma) ilçe merkezini ziyareti sırasında gördükleri karşısında büyülenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kasabanın yeni görünümünden çok etkilendi. Görülenlerin olumlu etkisi, Alinur Aktaş'ın ev sahibi Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali'ye sorduğu soruları da etkiledi. Sorular, Avrupa Birliği içinde bir belediyenin işleyişi, bütçenin oluşturulması, Belediye İdaresi ve Belediye Meclisinin çalışmalarına ilişkindi.

 Bursa halkı, Cebel ilçesinde gerçekleştirilen kentsel gelişim projeleri, fikirleri ve gelişim hamlesi hakkında bilgi edinecek.

Cebel ve Bursa Büyükşehir belediye başkanları arasındaki toplantının ana başlıkları, işbirliğinin sürdürülmesi, kültürel ve ekonomik alanında ortak fikir ve projelerin geliştirilmesiydi.

Türkiye’nin Bursa Büyükşehir Belediyesinden bir heyet bugün ilçe merkezini ziyaret etti.

Necmi Ali, konuklarla gerçekleştirdiği görüşmede görev süresinin başlangıcından bu yana programında yer alan projeler, onların uygulanması ve kasaba ve ilçenin kalkınması için gelecekte planlanan projeler hakkında bilgiler sundu. Belediye Başkanı, “İki belediye arasındaki bağ her zaman güçlü olmuştur. Bursa'da ülkemizden giden çok sayıda göçmen aile yaşıyor. Amacımız sadece yerel yönetimler arasındaki bu iyi ilişkileri sürdürmek değil, aynı zamanda onları geliştirmektir. İlçede bugüne kadar yaptıklarımız, yapabileceklerimizin, yeteneklerimiz ve potansiyelimiz ne ölçüde olduğunun en iyi kartvizitidir” diye belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, yerli çiftçilerin ilgi göstermesi durumunda tarım sektöründe ortaklık sağlanabileceğini ve seçenekler arasında alternatif tarımın da yer aldığını kaydetti.

Alinur Aktaş ve beraberindeki heyet daha sonra, Bursa B


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER