Bursa Hamzabey Muradiye Rumeli Derneği temsilcisi Afet Çimsöken, Kırcaali Haber gazetesini ziyaret ettiCuma, 31 Temmuz 2015

Bursa Hamzabey Muradiye Rumeli Derneği temsilcisi Afet Çimsöken, Kırcaali Haber gazetesini ziyaret etti9.Balkan Türk Folklor ve Şiir festivaline gelen Bursa Hamzabey Muradiye Rumeli Derneğinin folklor ekibi temsilcisi Afet Çimsöken, Kırcaali Haber gazetesini ziyaret etti.

Afet Çimsöken, Kırcaali Haber gazetesine şunları söyledi, "Öncelikle Kırcaali'de bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz de dernek olarak Bursa'daki gençlerimize Makedonya'yı kendi topraklarını ziyaret etme fırsatını verdik. Bu geziyi dört kez düzenledik ve bunun için verdiği desteklerinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye çok teşekkür etmek istiyorum. Bursa Hamzabey Muradiye Rumeli Derneği olarak 6 yıl boyunca her sene sünnet yaptırarak etrafımızdaki maddi durumları olmayan ailelere yardım amaçlı sünnet cemiyetleri düzenledik. Dernek olarak hasta ve ihtiyaç sahibi olanları bulup her türlü maddi manevi, elimizden ne gelebiliyorsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde dernek kurduk ve folklorumuzu, kültürümüzü orada yaşatmaya çalışıyoruz. Türkiye'de yaşamak çok güzel, fakat burada da bulunduğumuz günlerde insanların bize karşı gösterdikleri sıcak sevgisi ve saygısı, bizi hem çok gururlandırdı hem de çok duygusal anlar yaşattı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe bu imkanı bizlere sunduğu için ona sonsuz saygılarımızı sunuyoruz. Her şeyi yapmak için değil, olması gerektiği gibi yapmaya çalışıyoruz. Kadınlar üzerinde de eğitim olsun, belirli bir yerde kültürel gezilerimiz olsun, onlara özen gösteriyoruz. Ömer Lütfi Derneği ve Türk Kültür ve Sanat Derneği /TÜRKSAD/ sayesinde Bulgaristan'a gelip 9.Balkan Türk Folklor ve Şiir festivaline katılma fırsatını bulduk."

Çimsöken, Ömer Lütfi Kültür Derneği ve Bursa Hamzabey Muradiye Rumeli Derneği arasında bundan sonra her zaman birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bulunacaklarını ifade etti.

9. Balkan Türk Folklor ve Şiir festivali sayesinde Bulgaristan'a ilk defa geldiklerini belirten Afet Çimsöken, "Bulgaristan'a geldiğimiz için çok mutlu olduk. Buraya geldiğimizde kendimizi Türkiye'de gibi hissettik. Buradaki sıcak karşılama, yakınlık, hürmet ve misafirperverlikten dolayı hepimiz grup olarak çok memnun kaldık. Bundan dolayı Ömer Lütfi Kültür Derneği Seyhan Mehmet ve Türk Kültür ve Sanat Derneği Bakanı Müzekki Ahmet'e sonsuz teşekkürler. Burada olmaktan çok gurur duyuyoruz. Bir Türk olarak burayı ziyaret etmekte geç kalındığını düşünüyoruz, ancak geç de olsa burada bulunmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz" dedi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER