Bursa, selzedelere yardım elini uzatıyorPazartesi, 23 Haziran 2014

Bursa, selzedelere yardım elini uzatıyorBursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bulgaristan'ın çeşitli yerlerinde meydana gelen sel felaketinde zarar görenlere yardım edilmesi üzere Afet Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. Girişim, Bulgaristan göçmeni olan Rıfat Yolu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye ait. Girişimle ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Yönetim Kurulu üyesi Rıfat Yolu, "Varna, Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık), Şumnu şehirlerinde selde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmemek istiyorum. Biz Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak acınızı paylaşıyoruz ve yardıma muhtaç olanlara destek sağlamak üzere bir koordinasyon kurulu oluşturduk. En yakın zamanda toplanılan bağışları size ulaştıracağız. Güçlü olun, arkadaşlar!" dedi.

Bundan iki yıl önce Haskovo'nun Biser köyünde meydana gelen sel felaketinde selzedelerin yardımına ilk Bursa Büyükşehir Belediyesi koşmuştu.

Belediye Başkanı Recep Altepe'nin girişimiyle Bulgaristan'dan gazeteciler geçen yıl Belediyenin konukları oldular. O zaman Altepe, gazetecilere Bursalıların desteğiyle Bulgaristan'da gerçekleştirilen pek çok proje hakkında bilgi verdi. Bulgaristan göçmenlerinin en yoğun yerleşimi Bursa'dadır.


DİĞER HABERLER