Bursa’daki Eğridereliler Piknikte BuluşacakPerşembe, 02 Haziran 2022

Bursa’daki Eğridereliler Piknikte Buluşacak

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, her ay geleneksel olarak ilçede görev yapan köy muhtarları ve vekilleriyle gerçekleştirdiği çalışma toplantısında yaptığı konuşmada, “12 Haziran Pazar günü Bursa'da "Bursa’daki Eğridereli Hemşehriler" başlığı altında 1. Nesiller Piknik Buluşması yapılacak. Girişim, kardeş şehrimiz Bursa Nilüfer Belediyesi ile Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin desteğiyle Ardino Belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban, hemşehriler buluşması öncesinde, 11 Haziran Cumartesi günü 10:00 - 18:00 saatleri arasında Eğridereliler Derneği binasında göçmen kardeşlerini kabul edecek” diye bildirdi.

Müh. Şaban, piknik buluşmasının asıl amacının, nesilden nesile aktarılan ailenin temel değerleri, gelenekleri, gelenekleriyle tanıştırarak, Ardino ve Bursa’daki kuşaklar arasındaki bağı yeniden tesis etmek olduğunu kaydetti. Belediye Başkanı, “Birçok nesil, ebeveynlerinin ve atalarının doğup büyüdüğü yerleri bilmiyor. Bu nedenle kuşakların Bursa’daki Eğridereli Hemşehriler Buluşması verimli olacak ve kuşaklar arası iletişim, toplumsal kalkınmanın sağlanması ve toplumsal kaynaşma bağlarının kurulması için bir ortam yaratacak” diye kaydetti. Müh. Şaban, bu önemli kültürel etkinliğe Ardino ile bağlantısı olan, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelere dağılmış tüm insanların katılabileceğini açıkladı.

Belediye Başkanının muhtarlarla toplantısında Doverie Emeklilik Fonu temsilcileri, muhtar ve muhtar vekillerini emeklilik fonunun çalışmaları, sigortalıların hakları ve mevzuattaki yenilikler hakkında bilgilendirdiler.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER