Buynovtsi Mahallesi'ndeki sokak lambaları yenilendiÇarşamba, 29 Nisan 2020

Buynovtsi Mahallesi'ndeki sokak lambaları yenilendiAydın Tefikov, Ardino (Eğridere) ilçesinin Gırbişte (Sırtköy) köyünün Buynovtsi Mahallesi adına şahsı ve mahalle sakinleri adına bölgede altyapı iyileştirmelerinden dolayı Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'a şükranlarını sunuyor.

Tefikov," Belediye Başkanı'nın bizzat kendi yardımıyla mahalledeki sokak lambaları yenilendi. Artık aydınlatma sistemi çalışıyor ve bu sayede yerliler kendilerini daha güvende hissediyorlar" diye kaydetti. Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban'ın mahalle sakinlerine verdiği seçim vaatlerini yerine getirdiğini vurgulayan Tefikov, "Bu iyi bir Belediye Başkanı'nın çok değerli bir niteliğidir" dedi. Yerliler, en kısa sürede mahalleye giden 3 kilometrelik yolun da asfaltlanmasını umuyorlar.

Buynovtsi Mahallesi'nde yaklaşık 100 kişi ikamet etmektedir. Yerli halk geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlıyor. Her bir hane bir iki ineğe bakıyor. Yeterince mera ve tarlalar var. Yaz aylarında temiz havadan dolayı çok sayıda göçmen aileler, Türkiye'den geliyorlar ve muhteşem doğa içinde sağlıklı günler geçiriyorlar.


DİĞER HABERLER