Büyükelçi Aylin Sekizkök'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajıPazar, 30 Ağustos 2020

Büyükelçi Aylin Sekizkök'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajıBulgaristan'daki Türk toplumunun değerli mensupları,
Zaferlerle dolu şanlı tarihimizde Ağustos ayının özel bir yeri vardır.

Bugün, vatanımızın işgalini ve milletimizin esaretini amaçlayan emperyalist saldırılara karşı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, topyekün kenetlenerek yazdığımız İstiklal Destanımızın en önemli merhalelerinden birini teşkil eden 30 Ağustos Zaferimizin 98. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.
Milletimiz, vatanını ve bağımsızlığını korumak uğruna neler yapabileceğini bu büyük zaferle bütün dünyaya göstermiştir, göstermeye devam edecektir.

Atatürk'ün şu sözlerinin bugün dahi milletimizin bu asil duruşunu layikiyle betimlediğini düşünüyorum:
"Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır."

Kahraman Türk ordusunun herbir neferinin gösterdiği fedakarlıklar rehberimiz olmaya ve farklı alanlarda yeni zaferler için milletimize ilham vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta bizlere bu zaferi armağan eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türk Milleti'nin bağımsızlığı ve geleceği için canlarını ortaya koyan kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor; şehitlerimizi minnet ve rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.


DİĞER HABERLER