Büyükelçi Sekizkök, 8 Mart’ta Kırcaali’ye konuk olacakSalı, 07 Mart 2023

Büyükelçi Sekizkök, 8 Mart’ta Kırcaali’ye konuk olacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kırcaali'yi ziyaret edecek.

Büyükelçi, saat 10.00’da belediyeyesin oluşturduğu Türkiye'deki depremzedeler için yardım toplama merkezini ziyaret edecek. Sekizkök’ün, saat 11:30'da Most (Köprülü) köyünde olması ve oradaki anaokulunu ziyaret etmesi ve okulda ana dili olarak okutulan Türkçe dersine konuk olması planlanıyor.  

Büyükelçi, saat 12.30'da Most köyündeki Halk Kültür Evi önünde bir gezici sağlık merkezinin anahtarlarını Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis'e teslim edecek. Araç, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Kırcaali Belediyesi'ne bağışlanmaktadır. Gerekli donanıma sahip olan gezici sağlık merkezi, belediyeye bağlı 117 yerleşim yerinde sağlık muayeneleri için kullanılacak.

Kırcaali ilçesi sakinlerine yönelik bu insani ve asil davranış için bir şükran göstergesi olarak Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, Türkiye Büyükelçisi’ni Kırcaali Belediyesi Altın Arması Onur Nişanı ile onurlandıracak. İlk muayeneler, Türkiye'den gelecek sağlık görevlileri tarafından 8, 9 ve 10 Mart tarihlerinde Most, Miladinovo (Dedeler) ve Konevo (Atalan) köylerinin bulunduğu yörede yapılacak.

Türkiye Büyükelçisi, sağlık muayenesi için gelenlerle sohbet edecek ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Most köyünden kadınlarla Halk Kültür Evi’nde buluşacak.   


DİĞER HABERLER