Büyükelçi Sekizkök depremzedelere yapılan yardımlardan dolayı Kırcaali İlindeki Belediye Başkanlarına plaket takdim ettiÇarşamba, 08 Mart 2023

Büyükelçi Sekizkök depremzedelere yapılan yardımlardan dolayı Kırcaali İlindeki Belediye Başkanlarına plaket takdim etti

Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Türkiye’deki depremlerin ardından ihtiyaç sahiplerine yardım gönderen Kırcaali bölgesi halkına kendi adına ve Türk halkı adına teşekkür etti.

Büyükelçi Sekizkök, afet sonrası uzatılan ele teşekkür olarak ilçedeki belediye başkanlarının her birine özel plaket takdim etti.

Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yüzyılın felaketinin kurbanlarına kalbini açan her Cebel sakinine minnettarız. Türkiye’nin başına gelen büyük facianın ardından ilk saatlerde belediye sakinleri şefkatli, empatik, erdemli ve cömert olduklarını gösterdiler.

Cebel Belediyesi Başkanı olarak binlerce ihtiyaç sahibine yardım kampanyasına destek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER