Büyükelçi Süleyman Gökçe, Mestanlı İlahiyat lisesinde iftar yemeği verdiCumartesi, 27 Haziran 2015

Büyükelçi Süleyman Gökçe, Mestanlı İlahiyat lisesinde iftar yemeği verdiTürkiye'nin Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, bugün Mestanlı İlahiyat Lisesinde iftar yemeği verdi. Yaklaşık 150 öğrenci ve velinin katıldığı iftara Büyükelçi Gökçe'nin yanı sıra, Filibe Başkonsolosu Alper Aktaş, Muavin Konsolos Murat Muhaciroğlu, Büyükelçilik Müşaviri Sadık Doğan, Eğitim Müşaviri Şenol Genç ve Sosyal İşler Müşaviri Dr. Ulvi Ata, Başmüftü Yardımcısı Binali Mümin, Filibe Başkonsolosluğu Sosyal işler Ataşesi Metin Akbaş, HÖH Kırcaali Milletvekilleri Mustafa Ahmet ve Erdinç Hayrullah, HÖH Kırcaali İl Başkanı Bahri Ömer, Mestanlı Belediye Başkanı Akif Akif, Kırcaali, Haskovo ve Koşukavak Bölge Müftüleri yer aldılar.

İlahiyat Lisesi Müdür Yardımcısı Haluk Yıldız, Büyükelçi Gökçe'ye ve heyetine iftar yemeği için Mestanlı İlahiyat Lisesini seçtikleri için cani gönülden teşekkür ederek, lisenin kuruluşundan bu yana ilk defa bir Büyükelçinin iftar yemeği verdiğini belirtti.

Büyükelçi Süleyman Gökçe, yaptığı konuşmasında, "Bu akşam bu iftar yemeğine katılan tüm soydaşlarımızı ve kardeşlerimizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Bu akşam burada bulunmak bizler için çok büyük bir mutluluk, bir ayrıcalıktır. Bu mutluluğu bizlere yaşattığınız için hem kendi adıma, hem bugün buraya beraber geldiğimiz tüm arkadaşlarımız, Filibe Başkonsolosumuz ve Büyükelçilik mensupları adına nazik misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Özellikle okul müdürüne ve yardımcısına ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Bu akşam burada bir aile, bir kardeş sofrasında buluştuk. Gençlerimizle, onların velileriyle, soydaşlarımızla, kardeşlerimizle bir arada olmak için gelmiş bulunuyoruz. Ne mutlu ki, bir iftarı hep birlikte idrak ediyoruz. Ramazan ve iftar sofrası kardeşlik vesilesidir, birliktelik vesilesidir, birlik ve beraber olma vesilesidir. Bu vesileyi hep beraber yaşamak, yaşatmak ve hatırlamak son derece önemli, dünyalara bedel ve bunun da Bulgaristan'da üç ilahiyat lisesinin birinde gerçekleşmesi bizim için ayrıca bir sevinçtir. Mestanlı'yı çok kez ziyarette bulundum, okulunuzu da ziyaret ettim. Burası hakikaten oğullarımız ve kızlarımızın yetişmeleri ve parlak gelecekleri için çok önemli bir yatırım. Onun için burada olmaktan her zaman büyük mutluluk duymuşumdur. 10 Temmuz akşamı yine Mestanlı'da bir iftar yemeğimiz olacak, hepinizi orada da görmekten mutluluk duyacağım. Sizlere tek mesajım şu, Ramazanın alışılmış mesajlarının dışında, Ramazanı idrak edin, birlik ve beraberliğiniz için hep birlikte olup birlikten güç kazanmak için bir fırsat, bir vesile olarak değerlendirmenizi ve böyle düşünmenizi özellikle rica ediyorum, istirham ediyorum, hem kendi adıma, hem arkadaşlarımız hem de Türkiye Cumhuriyeti adına. Türkiye her zaman sizlerle beraberdir ve olmaya da devam edecektir, buna şüpheniz olmasın. Bu kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz ve birlikte yürüyeceğiz" diye ifade etti.

İftar yemeğinin sonunda Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, sofra duası okudu.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER