"Camilerin Hayatımızdaki Yeri" konulu deneme, şiir ve resim yarışması sonuçlarıCuma, 30 Ekim 2015

Camiler Haftası kapsamında "Camilerin Hayatımızdaki Yeri" konulu deneme, şiir ve resim yarışması düzenlendi. Ülke genelinden katılımcılar, 7 Eylül 2015 tarihine kadar toplam 70 resim, 15 deneme ve şiir gönderdiler.

Salih Pırjanov, Ecevit Yakubov ve Emrah Bekirov'un oluşturduğu jüri resimleri, Ahmed Hasanov, Bahri İzzet ve Müzeyyen İsmail'in oluşturduğu jüri ise edebi eserleri değerlendirdiler.

Katılımcılar 6-13, 14-18 ve 19-25 olmak üzere üç yaş grubuna ayrıldılar.

Resim dalında 6-13 yaş grubunda İsperih'ten 13 yaşındaki Viktor Yonçev birinci, Sofya'dan 8 yaşındaki Fatıma Musa ikinci, Graşevo köyünden 12 yaşındaki Fatme Mustafa ise üçüncü oldular.

Resim dalında 14-18 yaş grubunda Tzirka köyünden 16 yaşındaki Savina birinci, Kraişte köyünden 14 yaşındaki Sayde Vaklöva ikinci, İhtiman'dan 15 yaşındaki Stefani Kisimova ise üçüncü oldular.

Deneme ve şiir dalında 6-13 yaş grubunda Ribnovo köyünden Fatime Avuşina birinci, Momçilgrad'ın Zvezdel (Güren) köyünden Sinem Süleyman ikinci, Graşevo köyünden Sayde Dospatska ise üçüncü oldular.

14-18 yaş grubunda Samokov'dan İsmiye İsmailova birinci, Ribnovo köyünden Fatma Güllü ikinci, Yurukovo köyünden Salihe Kösova ise üçüncü oldular.

18-25 yaş grubunda Yurukovo köyünden Ayşe Geroyska birinci, Yurukovo köyünden Emine Geroyska ikinci, Yurukovo köyünden Hatice Gazinova ise üçüncü oldular.

Farklı dallar ve yaş gruplarında dereceye giren yarışmacılardan birinci olana 150 leva, ikinciye 100 ve üçüncüye 50 leva miktarında para ödülleri verilecek.

40 leva miktarında para olarak teşvik ödülleri de öngörülüyor. İhtiman'dan 9 yaşındaki Aleks Sotirov'a, Graşevo köyünden 12 yaşındaki Emine Kaymakanska'ya, Kraişte köyünden 13 yaşındaki Hanife Kösova'ya, İhtiman'dan 12 yaşındaki Ahmed Emilov'a, Kraişte köyünden 9 yaşındaki Amina Ali'ye, Zvezdel köyünden 7 yaşındaki Özge'ye ve Svetovraçene köyünden 19 yaşındaki Deniz Angelov'a teşvik ödülü verilecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER