Çayka Anaokulu'nun yenilenen binasının resmi açılışı yapıldıCuma, 30 Mayıs 2014

Çayka Anaokulu'nun yenilenen binasının resmi açılışı yapıldıBugün tamamen yenilenen ve modernleştirilen Çayka Anaokulu binasının resmi açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Çayka Anaokulu Müdürü Fatme Mustafa kestiler. Anaokulunda yenileme ve onarım çalışmaları Kırcaali Belediyesinin kazandığı Kırcaali İlçesinde Eğitim ve Çocuk Kurumlarında Enerji Verimliliği Tedbirlerinin Uygulanması projesi kapsamında gerçekleştirildi. Kırcaali'nin merkezinde bulunan 49 yıllık tarihe sahip Çayka Anaokulundan başka aynı projeyle daha 7 okul ve anaokulunda enerji tasarrufuna ilişkin çalışmalar yapıldı.

Açılış töreninde Belediye Başkanı yanı sıra proje yöneticisi Müh. Vasil Bobekov, Çayka Anaokulu Aile Birliği Başkanı Nevin Karaca ve Belediye Eğitim Şubesi Uzmanı Veneta Boşnyaşka hazır bulundular. Yağmurlu havaya rağmen açılış törenine çok sayıda veli ve vatandaş geldi.

Okul Müdürü Fatme Mustafa, "Bugün heyecan ve güzel duygular içerisindeyiz, çünkü geçen ders yılını kazanılan ödüller ve gerçekleştirilen projelerle uğurluyoruz.
Önümüzdeki yıl 1.sınıfa gidecek çocuklarımızı uğurluyoruz. Mutluyum, çünkü bugün gururla anaokulumuzun açılışından 49 yıl sonra yenilendiğini ve modernleştirildiğini söyleyebilirim" dedi. Müdür, Kırcaali Belediyesi yönetimi, anaokula bağlı Aile Birliği ve veliler arasında sağlanan iyi etkileşim sayesinde Çayka Anaokulunun çocuklar için konforlu ev haline getirildiğini kaydetti.

Fatme Mustafa, enerji tasarrufu projesinin gerçekleştirilmesinden dolayı Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'e kalbi şükranlarını sundu. Meslektaşlarına Çayka Anaokulunun örnek teşkil eden bir çocuk kurumu olarak itibarını korumaları çağrısında bulundu.

Belediye Başkanı yaptığı konuşmasında, "Ben de bu kutlamaya katıldığım için sevinçliyim ve heyecan duyuyorum. Önümüzdeki yıl Çayka Anaokulunun kuruluşunun 50.yılında artık güzel, yenilenmiş, modern bir anaokulundan bahsedilecek. Binanın çatısında fotovoltaik tesisat monte edilmiştir. Onun sayesinde güneş enerjisinin kullanımıyla ek olarak sıcak su sağlanacak. Bu Kırcaali Belediyesi ile Çayka Anaokulu müdürü ve ekibinin ortak emeklerinin meyvesidir. Ben de onlara teşekkür etmek isterim" diye ifade etti. Sayın Azis, Avrupa Birliği destekli 2,6 milyon leva maliyetinde enerji tasarrufuna ilişkin projelerin kazanılması ve gerçekleştirilmesinin büyük zorluklardan sonra gerçek olduğunu, fakat sonucun çekilen zorluklara değdiğini paylaştı.

Hasan Azis, "Enerji tasarrufu projesi kapsamında Kırcaali İlçesinde artık 8 binada yenileme çalışmaları yapıldı. Onların 5'i anaokulu, diğer 3'ü ise okuldur. Önümüzdeki ders yılında 1.sınıfa gidecek çocukları tebrik ediyorum. Onlara ve daha küçük çocuklara da başarılar diliyorum" diye sözlerini tamamladı.

Yağmurlu havaya rağmen Çayka Anaokulundaki çocuklar uzun süre hafızalardan silinmeyecek muhteşem bir müzik ve dans gösterisi sundular, seyircilerden bol alkış aldılar. Bando ve folklor gösterilerinden başka, sahnede masal kahramanları da canlandırıldı. Ayrıca miniklerin karate gösterisi büyük beğeni kazandı.

Çayka Anaokulu'nda yetiştirilen 211 çocuktan 64'ü gelecek ders yılında 1.sınıfa gidecek. Onların yerine anaokuluna yeni 70 çocuk kabul edilecek.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER