Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali’den 2023 yılı lise mezunlarına anlamlı mesajÇarşamba, 17 Mayıs 2023

Cebel Belediye Başkanı Necmi Ali’den 2023 yılı lise mezunlarına anlamlı mesaj

Cebel (Şeyhcuma) ilçe merkezindeki Hristo Botev Lisesi ile Ruska Peeva Meslek Lisesi olmak üzere iki lise okulundan bu yıl toplam 49 öğrenci mezun oluyor. Belediye Başkanı Necmi Ali, gönderdiği tebrik mesajında azimli gençlere şöyle seslendi: “Sizler, özgürce düşünebilen, hayal kurabilen ve gelişebilenlerden birisiniz. Sizden önceki nesillerin sahip olmadığı bilgi, teknoloji ve deneyime erişiminiz var. Öğrendiğiniz her şeyi dünyayı değiştirmek ve büyük başarılar elde etmek için kullanınız.”

Okullarından ayrılıp daha da yüksek hedefler üstlenen gençleri sevinç, hüzün ve heyecan gibi duygular kapladı.

Başkentteki taahhütleri nedeniyle mezuniyet törenlerine katılamayan Belediye Başkanı Necmi Ali, gönderdiği tebrik mesajında şu ifadeler yer aldı: “Bugün öğrenci olarak okula adım attığınız son gün! Bu gün sizlerin, çünkü hayatınızda bir aşamayı tamamlayarak, mesleki gelişim yolunuza giriyorsunuz ve gelecekteki zorlukları dört gözle bekliyorsunuz.

Birlikte geçen bu yıllar birçok ders, dostluk ve hatıralarla doluydu. Sürekli gelişiyordunuz. Şimdi önünüzdeki zorluklarla yüzleşmeye hazır olduğunuzu dünyaya göstermenizin tam zamanı.

Öğretmenlerinizi saygıyla anınız ve okuldaki güzel yılları unutmayınız. Sizin için dersler okulun son günü ile bitmiyor.

Daha birleşik, müreffeh ve hoşgörülü bir Avrupa'ya katkıda bulunmak için eğitiminizin avantajlarını ve yıllar içinde edindiğiniz deneyimi kullanınız.”

Mezuniyet töreninde Belediye Başkan yardımcıları Emil Kutsev ve Ergin Hüseyin, Cebel Belediyesi Genel Sekreteri Hayriye Mehmet ve Belediye İnsani Yardım Faaliyetleri Daire Başkanı Ceylan Süleyman hazır bulundular.


DİĞER HABERLER