Cebel Belediye binasına dış cephe asansör kurulacakPazartesi, 20 Mart 2023

Cebel Belediye binasına dış cephe asansör kurulacak

Cebel (Şeyhcuma) Belediye binasına dış cephe asansör kurulacak. Hidrolik sistemin kabini her katta duracak, bu da belediye idaresinin her bir birimine yaşlı ve engellilerin ulaşımını kolaylaştıracak. Bunu başarmak için Belediye, Güzel Bulgaristan Programı kapsamında finansman başvurusunda bulundu. Proje, 2023 yılında uygulanacak.

Güzel Bulgaristan 2023 Projesi Yönetim Kurulu kararı ile Cebel Belediyesi'nin idari binasına bir asansör inşa edilmesine ilişkin proje teklifinin bu yıl finanse edilmesi ve uygulanması onaylandı. “Güzel Bulgaristan" projesi, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın (MTSP) ülkedeki işsizliği azaltma ve istihdamı teşvik etmeye yönelik programın bir parçası olup, Ulusal İstihdam Stratejisi Eylem Planı kapsamında uygulanan program bütçesinden yıllık olarak finanse edilmektedir.

Projenin ana hedeflerinden biri, yerleşim yerlerindeki kamusal alanları ve sosyal altyapıyı yenilemek ve iyileştirmektir. Belediye binasının doğu cephesine her katta duraklı asansör yapılması planlanmaktadır. Asansör kapıları otomatik, kabin panoramik olacak, tavan gömme LED paneller ile saten paslanmaz çelik olarak planlanmıştır.

Binanın girişindeki rampa sayesinde şu anda engelliler binanın sadece birinci katına çıkabiliyorlar. Engelliler için üst katlara erişilebilir bir ortamın olmaması ve mevcut merdivenin şekli yaşlıların üst katlara geçişinde zorluk oluşturmakta, ayrıca hem belediye çalışanları hem de ziyaretçiler tarafından rahat ve güvenli bir şekilde kullanılmasını engellemektedir.

Projenin uygulanmasından sonra yapının üst katlarına geçiş daha kolay olacak ve bu durum belediye ziyaretçilerine konfor ve kolaylık yaratacak.


DİĞER HABERLER