Cebel Belediyesi, aktif şeffaflık açısından bölgede birinciÇarşamba, 29 Haziran 2022

Cebel Belediyesi, aktif şeffaflık açısından bölgede birinci

Bilgiye Erişim Programı Vakfı tarafından gerçekleştirilen yıllık anket sonuçlarına göre, Cebel (Şeyhcuma) Belediyesi, aktif şeffaflık göstergesi açısından bölgede en yüksek puana sahip ilçedir. Anket sonuçları, bölgedeki hemen hemen tüm belediye ve devlet kurumlarının temsilcilerinin katıldığı çevrimiçi bir seminer sırasında analiz edildi. Cebel 75,2 puan toplarken onu 67,9 puanla Kırcaali Belediyesi ve 66,7 puanla Çernooçene (Yenipazar) Belediyesi izledi.

Bilgiye Erişim Programı Vakfı İcra Müdürü Dr. Gergana Juleva, “Kırcaali ilindeki yedi belediyenin sonuçları çok iyi, ulusal ortalamanın üzerinde bir seviyededir. Bölgede sonuncu olan Ardino Belediyesinin 61,8’lik puanı bile çok iyi seviyededir” diye konuştu.  

Devlet kurumları arasında bir yıl daha en yüksek reytinge sahip Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü, ülkedeki tüm müdürlükler arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Kırcaali Valiliğinin göstergeleri onu 15. sıraya yerleştirdi.

Bilgiye Erişim Programı Vakfı, kurumların internet sitelerinde “Bilgiye erişim" bölümlerinin içeriğine dikkat etmesi gerektiğine dair tavsiyede bulundu. Yıllık analiz sonuçlarına göre, yalnızca Cebel Belediyesi tüm gereksinimleri karşılamaktadır.


DİĞER HABERLER