Cebel Belediyesinin kurduğu küçük futbol sahası hizmete açılacakPerşembe, 20 Eylül 2012

Cebel Belediyesinin kurduğu küçük futbol sahası hizmete açılacak Cebel (Şeyh Cuma) Belediyesinde yapılacak Sohbahar Şenliklerinin arifesinde yeni kurulan bir futbol sahası dünyada en popüler sporun hayranlarının sevinç kaynağı olacak. Bu saha küçük kalelerde futbol oynanması için öngörülmüştür.

Belediye bütçesinden finanse edilen proje Hitbuilding Şirketi tarafından icra edilmektedir. Suni çim ile yapılan küçük futbol sahasının inşaatıyla ilgili son çalışmalar yapılıyor.

Küçük saha Cebel Hristo Botev Lisesinin bahçesinde bulunuyor. Futbolun dışında saha, voleybol gibi başka sporlar için de kullanılabilecek.

Küçük kalelerde oynanan futbol gittikçe yaygınlaşıyor. Bu tür halı sahalarda ülkede tanınmış futbol oyuncularının da yer aldığı bir sürü turnuvalar düzenleniyor.

Spor tesisi oyunculara rahatlık ve konfor sağlanması açısından spor alanındaki en yeni eğilimlere göre inşaat ediliyor. Belediye İdaresi'nin tesisin kurulmasında belirlediği hedefler arasında sahaya uygun zemin kaplama sağlanması, öğrencilere eğitim-öğretim yılı boyunca spor yapmak için imkan verilmesi bulunuyor.

Oyun sahasının belirli zamanlarda serbest vakitlerini spor yaparak geçirmek isteyen vatandaşlar tarafından da kullanılması planlanmıştır.

Belediye yönetimi yeni yetişenlerin spor alanındaki başarılarını artırmalarını, gençlerin sporda yeni doruklara ulaşmalarını, bilgisayar önünde daha az zaman geçirmelerini ve sanal alemde aşırı iletişimden dolayı edinilen kötü alışkanlarının üstesinden gelmelerini umuyor.DİĞER HABERLER