Cebel, bir spor şenliğine daha ev sahipliği yaptıPazartesi, 20 Mart 2023

Cebel, bir spor şenliğine daha ev sahipliği yaptı

Cebel (Şeyhcuma) kasabasında Öğrenci Spor Oyunları Futbol Kırcaali İl Birinciliği Turnuvası’nı gençlerde (11-12.sınıflar) Momçilgrad (Mestanlı) N. Y. Vaptsarov Lisesi takımı kazandı. Gençlerde kazanan takımı, son iki hafta düzenlenen bir dizi turnuvanın ardından Cebel’deki stadyumda oynanan son maçın galibi belirledi.

Vaptsarov Lisesi takımı, Kirkovo (Kızılağaç) Otets Paisiy Lisesi’nden akranlarına klasik 3:0 ile galip geldiler. Kazananlar, Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Hüseyin ve Kırcaali İl Eğitim Müdürlüğü’nde uzman olarak görev yapan Veneta Dobreva tarafından ödüllendirildi.

Dobreva, yaptığı konuşmasında, “Bu yıl büyük ilgi gösterilen bu turnuvanın kazananlarını tebrik ediyorum. Bu spor festivalinin organizatörlerine ve Cebel Belediyesi şahsında ev sahiplerinin harika misafirperverliği için teşekkür ederim” diye kaydetti.

Belediye Başkan Yardımcısı, futbol oyuncularını sahadaki performanslarından dolayı övdü ve okullar arası futbol turnuvasının bir sonraki aşamasında kazananlara başarılar diledi.

Ergin Hüseyin, “Cebel Belediyesi, ilçedeki spor maddi ve teknik donanımı geliştirmek için ciddi çaba sarf ediyor. Cebel'de her zaman bekleriz” dedi.

Cebel, iki hafta boyunca 2022/2023 eğitim-öğretim yılı Öğrenci Spor Oyunları Futbol İl Birinciliği Turnuvası’nın müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Turnuva, 5-7. sınıflar, 8-10.sınıflar ve 11-12. sınıflar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleşti. İlk iki yaş grubunda müsabakalar geçen hafta sona erdi.  Dereceye giren takımlara Belediye Başkanı Necmi Ali taraflıdan ödüller verildi.  


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER